Skocz do zawartości

Opel Astra H widok spalania


Gość marmac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak było wszystko dobrze klimatronik działał (widać było ustawienia na wyświetlaczu) teraz też działa ale na wyświetlaczu gid nie widać ustawień oraz komputer pokładowy działał teraz po naciśnięciu przycisku na kierownicy działa i jest tylko stoper nic po za tym na wyświetlaczu jest data godzina stopnie na zewnątrz oraz po przekręceniu kluczyka wyświetla się duża litera "F" i chyba data i godz wcześniej nie było tego "F" ale po odpaleniu wraca normalny ekran na którym wcześniej paliło się spalanie chwilowe oraz data godz i klimatronik (wskazania) jeżeli chodzi o jego grzebanie to pojechałem po to żeby zdiagnozował co z moim abs-em również temat na forum

http://forum.opel24.com/topic/62945-abs-szybko-lapie-astra-h/

 

i jak zobaczyłem że ma tech-a to poprosiłem żeby zmienił mi język z niemieckiego na polski ale zobaczył w opcjach że mam tak jakby włączone radio cd30 i wyłączył tą opcję dał brak potem zrobiliśmy jazdę z dunamicznymi odczytami co do ABS-u i jak wróciliśmy to zauważyłem że nie ma kimatronika (jego wskazań) na ekranie więc próbował to naprawić lecz nie udało mu się a że nie miał czasu powiedział że jak tam kiedyś podjadę to mi to zmieni lecz uważa że problem leży po stronie radia a raczej jego braku i tak miał załatwić oryginalne radio ponieważ chciałem kupić takowe lecz okazało się że było wadliwe więc powiedział żebym sam poszukał radia . W między czasie przyszedł mi w/w interface od kolegi z tutejszego forum więc już mnie tak nie ciśnie żeby mieć radio bo date i godz, podgląd ładowania oraz temp silnika i wiele więcej zapewnia mi interface. I tak to mniej więcej wygląda . Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie coś namieszał, na pewno zmienił index wyświetlacz na ten bez BC i klimatronika. Możesz sam pobawić się i op-comem ustawić ewentualnie jedz do mechanika i niech programuje od nowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

nie ma to nic wspólnego z brakiem radia. Wyświetlacz nie wie nic o klimatroniku i odwrotnie. Dodatkowo wybrał nieprawidłowy indeks (lub tylko to). Masz opcoma wejdź w wyświetlacz i zmieniaj indeksy. W konfiguracji ustaw że klimatronik występuje. To samo w module klimy ,że wyświetlacz występuje. W tych modułach masz mieć ustawiony klimatronik, wyświetlacz GID/CID, komputer pokładowy ustawiony na "występuje".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz w google poradnik op-com i znajdziesz wszystkie informacje.

Jedynym problemem może być brak indeksu 701 w oprogramowaniu op-coma ale pisałem już tu na forum jak go stworzyć.

http://forum.opel24.com/topic/57180-poprawny-index-do-gid-astra-h/page-2

#16

 

- Uruchamiamy op com
- diagnostyka
- wybieramy rok auta
- wybieramy model auta
- informacje-rozrywka
- DIS info display TID BID GID CID
- wybieramy aktualny ID systemu
- programowanie
- zaprogramować indeks kodów
- z listy wybieramy kod o 1większy np:00803 klikamy start programming i już gotowe (w AH często jest to indeks 701)

dis/konfiguracja wariantów programu
usterka kontroli i komputer pokładowy (obecny) i zaprogramuj

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie wszystkim za zaangażowanie a w szczególności Rafał_79 wystarczyło zrobić to co wyżej napisane plus odłączenie akumulatora i wszystko działa bardzo dziękuję pozdrawiam szerokości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki masz wyświetlacz TID (dwa przyciski pod wyswietlaczem) czy BID GID CID ?

Jeśli ten pierwszy musisz wymienić wyświetlacz jeśli pozostałe musisz tylko aktywować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat u mnie jest wyswietlacz GID i chciałem sprawdzic tem. cieczy chłodzacej wciskam SETTINGS radio piknie pojawia isię napis TEST MODE i nic nie moge dalej zrobic przycisk BC wyswitla ustawienia spalania ,zuzycie i zasieg nie wim czy moge wejsc w menu w inny spsób z gory dziekuje za pomoc

Edytowane przez mariuszekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności