Skocz do zawartości

Szarpanie pod obciążenie - diagnostyka MAF


Gość marek12321

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że tam nie masz podciśnienia i on jest sterowany sterownikiem.

Ale co może w tym ważne to to że ten zaworek ma wspólne zasilanie z :termostatem w Mapsensor , zaworkami wałka rozrządu ssący i wydech, zawrkiem par paliwa oraz obydwiema grzałkami sond.

Zasilanie jest z bezpiecznika FE26

A sterownik steruje masą

Więc wtedy miałbyś problem chyba ze wszystkim..

I teraz jeszcze zobaczyłem inną rzecz.

Do pierwszej sondy do sygnału z pinu 2 (kolor czarno-brązowy we wtyczce sondy ) dopięty jest baypasem  moduł sterujący LPG.Przewód koloru szarego

I myślę iż on może mieszać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość marek12321

Problem występował przed założeniem LPG (założyłem LPG tuż po zakupie fury i sprawdzeniu luzów zaworowych bo myslalem ze przerywa przez cewkę, cewka + świece były w drodze a fura poszła na LPG - jednak sie okazało że po wymianie układu zapłonowego problem nie zniknął). Jesteś pewien że jest to sterowane komputerem ? Tam chyba żadna wtyczka nie jest wsadzona w gruszke.

Rzeczywiście jest tam doprowadzony do kostki kabel. Ale w takim razie jak to działa ? W tej gruszce jest membrana i sprężyna tak ? Która ciągnie trzpień który zmienia długość dolotu. Ale z tej kostki wychodzi jeszcze drugi wężyk. Może to cudo nie otwiera się bądź nie zamyka się do końca ?

20AFFB4A-A4E2-4C01-A58B-B997DB9870AC.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś napisal na poczatku że gaz jest nie fabryczny nie kombinował bym ze schematem.

Ale co do schematu to opisałem .Możesz wykluczyć instalację LPG

Wężyk ok. Są tam wężyki podciśnienia

 

2021-01-20_214212.jpg

 

Ale sterowany jest na zasadzie dostarczony prąd a minus daje sterownik.

Gdyby gruszka się przycinała czy sama klapa to by było opóźnienie a nie przyspieszenie otwarcia.

Takie moje dywagacje

Zasilanie +12 na pin 1 kolor czerwono- niebieski

Sterowanie pin 2 szaro-czerwony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek12321

Fakt...a gruszka działa bo sprawdzałem mocno dodając gazu. A jeszcze taka jedna kwestia...do szego służy zawór jednokierunkowy zaznaczony na zdjęciu ? w PL nie moge tego znaleźć do kupienia, a na aliexpress jest tego mnustwo. Można to znaleźć pod numerem 55568437 .

Na te chwile chyba zostaje mi zamontowanie GoPro w weekend, zsynchronizowanie z OBD i sprawdzenie jak ta gruszka działa...czy w chwili zblizenia sie do 3500obrotów się załącza...jeżeli tak no to wiązałbym szarpanie z uaktywnieniem się któtkiego dolotu.

3783E0CF-9994-48E4-B9F6-AE8C107CD945.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek12321

No chciałem poprostu ostatnio zobaczyć ile taki nastawnik kosztuje...wpisuje w neta a tu tylko te zaworki się pojawiły i większość odnośników prowadzi do aliexpress https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210121105152&SearchText=+55568437

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności