Skocz do zawartości

reduktor


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich, od razu mowie ze sie srednio znam na autach od niedawna jezdze astra 1.4 z instalacja gazowa od ok 3lat I generacji. Nie byl regulowany dlugi czas to poszeldme go wyregulowac do gazownika poniewaz strasznie mulil i ciezko sie zbieral i spalal sporo... po regulacji maszyna szla bardzo dobrze jak na benzynie ale spalanie pozostalo bardzo wysokie tzn nawet 16l/ 100 (po miescie po ktorym duzo jezdze) wrocilem do gazownika i powiedizal mi chlopak ze to reduktor czyli serce instalacji ??? mam pytanie czy to na pewno musi byc reduktor bo wiem ze to grubszy wydatek ??? a jesli to reduktor to czy mozna kupic obojetnie jaki i tylko zamontowac u gazownika ? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolton Jeśli nie ma możliwości wyregulować aby palił mniej, to może coś już w nim być. A jak wygląda spalanie na trasie?

Czasami wymiana reduktora wymaga drobnych przeróbek - węże, przewody gaz.

Najlepiej byłoby abyś wrzucił fotkę Twojego reduktora, wtedy można coś konkretnie powiedzieć, a czasami wystarczy podać tylko jego nazwę - a tu jej brak ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze na poczatku palil mi po miescie 13l na 100, pozniej pojawily sie problemy typu gasniecie silnika na LPG i wogole na pelnej butli nie moglem jezdzic i poszeldme do gazownika po regulacji chodzil jak przecinak no ale pali az 16l ??? nie wiem jak na trasie najdalej to bylem pod wroclawiem ale info na temat spalania mam przekrojowe na podstawie licznika kilometrow i ciezko mi powiedziec ??? oto zdjecie reduktora http://pl.tinypic.com/view.php?pic=20apfyr&s=4 Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak filtry gazu kiedy były wymieniane

jak tam świece wiadomo że na gazie auto jest bardziej czułe

spuszczenie szlamu czasem pomoże a najszybciej bembramy są do wymiany

są na allegro i można to zrobić samemu no i regulacja u dobrego gazownika a nie u partaczy którzy patrzą by cię tylko skasować ...

tylko jest jeden warunek że auto prawidłowo pracuje na benzynie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bylem u innego gazownika i mi powiedzial zebym jeszcze raz sprobowal przejechac na pelnej butli... filtry byly wymieniane swiece jeszcze spoko nie weim jak z tym szlamem... ale zobacze jak mi posmiga na pelnej butli teraz i najwyzej pojade do niego wyregulowac bo mysle ze jest kompetentniejszy od poprzedniego... a na benzynie chodzi jak zloto ??? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmegas (elpigaz) bez problemu dostępne, zestawy naprawcze również. Ten nie wygląda żeby był pierwszej świeżości i możliwe, że jest zasyfiony, czy że ma już padnięte membrany.

Syf z reduktora możesz spuścić w każdej chwili i nie czekać aż skończy się gaz, śrubką od spodu, chyba że utworzył się "kożuch" to trzeba rozebrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za fachowa pomoc, dodam tylko ze po zatankowaniu calej butli auto mi gasnie na gazie jak schodze z biegow dziwnie sie zachowuje tzn dalej moge jechac tylko tyle ze kontrolki sie swieca i kierownica blokuje :( dopiero jak sie zatrzymam to juz nie odpale musze przejsc na benzyne... umowilem sie w piatek u tego konkretniejszego gazownika wypytam ich dobrze co mozna zrobic dzieki waszym radom, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności