Skocz do zawartości

reduktor


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JanuszW

Kupiłem komplet naprawczy, sam wymieniałem, faktycznie prosta robota, wreszcie skończyły się problemy z falującymi obrotami na lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam vectrę a i parownik lovato, instalacja jest holenderska i wygląda na to że parownik jest od nowości 8 lat - tak jest napisane w papierach. Mam podobne objawy co kolega no i dziś mechanik mówił że parownik gubi płyn chłodniczy.

Czy zestaw naprawczy pomoże? Czy wymiana membran to skomplikowane?

Trochę się bawię w mechanikę auta, ale nigdy tego nie robiłem, nie mama garażu, autko zawsze pod chmurka. Czy to trudna robota ? Muszę spuścić płyn chłodniczy ??

 

Popr. posta/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego kolego ma nie działać? Nowy parownik to koszt minimum 150zł, a zestaw naprawczy to 60zł max, a przecież wymienia się cały prawie oprócz obudowy, elektrozaworu i paru dupereli. Jednak bym chciał spróbować i nauczyć się czegoś nowego.

 

 

Popr.lit/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mumin87, Lovato (to włoski reduktor) jest prostym reduktorem w regeneracji i jeśli posiadasz trochę pojęcia i imbus (nawet meblowy), to większych problemów nie ma z wymianą membran - nie jest trudne, oczywiście po wymianie dobrze byłoby sprawdzić szczelność i podstawa - wyregulować.

Oczywiście zaleciłbym te lepsze (powiedzmy oryginalne), a nie tureckie itp po 30-35zł.

 

Jeszcze zapomniałem dodać - płynu spuszczać nie trzeba jeśli węże "zadrzesz" do góry aby nie wyciekał lub chwilowo je zaślepisz w innym wypadku trzeba trochę spuścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mumin87, moja opinia opiera sie na doświadczeniach znajomego, który też regenerował, ale auto zaczęło pracować jeszcze gorzej niż na tym starym parowniku, po próbach regulacji w końcu kupił nowy, może to wina tych tanich tureckich membran o których wspomina DAROMV6...... nie wiem, wybór należy do Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda zabawy z tymi membranami, a i tak nie masz gwarancji, ze bedzie działał poprawnie.

Dokładnie to samo usłyszałem, jak gość w Nagazie mówił to do klientki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma za wiele kasy i zrobi się samemu to się opłaca :drunk:

Grześ wiadomo jest, że jak ma ktoś taką samą marżę za sprzedaż jak zarobek za regenarację, to rąk sobie brudzić nie będzie a i tak swoje zarobi :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie zestaw naprawczy za 60zł a opisik ściągnołęm z netu krok po kroku wiadomo chodzi o oszcednośc to po pierwsze no i powiem tak miałem 3 auta zgazem i wiecej ufam sobie niż gazownikom z którymi miałem stycznosc(niektórzy powini regulować przeżutki w rowerach a nie lpg) wiec podejme sie wyzwania a jak bedzie to napisze jak zamówie zestaw Pytanko jeszce tylko jak sprawdzic szczelność i przy okazji chciałem wymienić weze od lpg bo widać ze popękane miejscami gdzie dostać jakie koszty ktos może sie orientuje? a czy wymienić odrazu elektrozawów na nowo kszt niewielki ale czy to cos da czy chulac na stary pzdarwiam i dziekuje za zainteresowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownicy wołają po dychu za metr, ale zawsze możesz zobaczyć na alledrogo - może znajdziesz taniej.

Elektrozaworu nie trzeba wymieniać jeśli sprawnu, ewentualnie profilaktycznie wyczyścić "rdzeń".

Jeśli nie masz testera szczelności w spraju, to wystarczy zrobić trochę "wywaru z mydła" i pomazać np pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności