Skocz do zawartości

Szarpanie silnika


Gość Danielcorsac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Danielcorsac

Witam od około miesiąca czasu mam problem z oplem corsa c 1.3cdti ... A więc do rzeczy 

Auto niekiedy odpala za pierwszym razem po podgrzaniu świec drugim zaś można kręcić auto przez 10 sekund nawet 2 razy i nie odpala tak jak by brakowało paliwa jednak zauważyłem że jak odpala za 2 razem to daje chmurkę jasny kolor trochę mnie to dziwi byłem na badaniu kompresji wtrysków wszystko okej pompa paliwa była regenerowana wszystko okej daje ciśnienie odpowiednie do startu 

Sprawdzałem również samochód poprzez elm327 (z aplikacji ) nie jest to może jakiś dobry interfejs ale co mogłem sprawdzić to sprawdziłem w sensie ciśnienie na szynie na wolnych obrotach na szynie ciśnienie doładowania przepływomierz itd itd jeśli ktoś będzie chętny podeśle zdj z "loga" jak sprawa wygląda na niskich obrotach ... Pytając mechanika powiedział że może to być czujnik położenia wału lub czujnik ciśnienia scv czy jakoś tak jednak w logach nie zauważyłem skoków ciśnienia paliwa itd itd czujnik położenia wału nie wiem jak sprawdzić nawet nie wiem gdzie się znajduje w oplu dodatkowo jeśli mogę powiedzieć to robiłem następujące czynności 

Sam we własnym zakresie wyczyściłem EGR łącznie z kolektorem dolotowym czujnik w dolocie też umyłem środkiem w sprayu .. nie pomogło następnie idąc metodą prób i błędów odpiolem przepływke ... Ku mojemu zdziwieniu nic się nie poprawiło nawet nie wyskoczył błąd żaden nie wiem czy tak powinno być czy też nie jednak na logu 2idac że na wolnych obrotach działa stabilnie 

Po za tym jadąc samochodem tocząc się na "luzie" przy niskich prędkościach auto dodaje sobie samo gazu obroty skaczą z 500-1200 obrotów samoistnie w logu nie zaobserwowałem nic specjalnego bo działa też z małym opóźnieniem pomocy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału czy wałka zazwyczaj jesli zaczyna wariowac to na cieplym silniku, zrób porządna diagnistyke. Za duzo podzespołów do sprawdzenia, od luźnej wtyczki, poprzez przerwana wiązkę az do kompresji 

Na postoju na biegu jałowym obrotu stoją sztywno?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

Nie . Na biegu jałowym obroty delikatnie falują plus minus 100 obrotów może 150 są.i mogę dodać że niekiedy auto utrzymuje wg mnie prawidłowe 800 -900 obrotów a niekiedy obroty są około 550-650 obrotów ale w każdym wypadku delikatnie falują 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

Scv ? Można jasniej co to gdzie to szukać i oco chodzi z "krótki a długi " ? I jak zdiagnozować odpiąć wtyczkę czy coś ? I zobaczyć jak pracuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator cisnienia paliwa. Wpisz w alledrogo lub google do tego swoj model silnika. Jest przy pompie wysokiego cisnienia, po sztywnym wężu z szyny common rail trafisz do pompy. Tam zlokalizujesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

A istnieje jakaś możliwość diagnozy tego w sensie jest tam jakaś wtyczka i odpiąć ja można i sprawdzić czy działa czy nie czy w ogóle auto nie odpala na aaledrogo jest i takie coś 300zl kosztuje do 1.3 CDTI 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz ten krótki. Długi kosztuje ponad 600. Diagnoza scv jest wredna. Najczesciej uszkodzenie objawia sie falowaniem obrotów, wyższym spalaniem chwilowym, i wywalaniem błedów przy mocnym obciazeniu. Jest wtyczka , ale z odpietym scv silnik też zapala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

I ostatni chciał bym dodać że auto coraz dłużej trzeba kręcić za zawór powiedziano mi 800zl co robić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Danielcorsac napisał:

za zawór powiedziano mi 800zl co robić 

Czekać, aż powiedzą 1200.

 

W dniu 2.03.2021 o 19:01, Danielcorsac napisał:

badaniu kompresji wtrysków

Jak to się robi?

 

Jedź do kogoś, kto dysponuje czymś lepszym, niż ELM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności