Skocz do zawartości

Opel astra H 1.3 cdti 90KM odcina przy 2800 obrotów


Gość Siapa89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Siapa89

Witam wszystkich serdecznie  Jestem Sebastian, od niedawna posiadacz opla astry H 1.3 cdti
Autko kupiłem za nie duże pieniądze dość zaniedbane ale pod względem prowadzenia jest w naprawdę niezłym stanie
dodam że na codzień poruszam się nową firmową z przebiegiem 12000 KM więc mam porównanie. Po wymianie oleju, filtrów i ogarnięciu wizualnym zdecydowałem się na podkęcenie mocy. Po wgraniu zmodyfikowanego oprogramowania na 108 KM silnik ma odcine przy 2800 obrotów. Diagnostyka pokazuje tylko błąd P0406 ale nie ma to znaczenia gdyż EGR jest zaślepiony. Na pierwszym biegu tylko go przydławi ale zaczyna dalej kręcić po zapięciu kolejnych biegów niestety 2800 i dusi tak jak by brakowało paliwa chyba że wkręcę go od jedynki do czerwonego pola, wtedy kolejny bieg zaczyna się powyżej 3000 obrotów i wszystko jest git 
Po wgraniu starych plików wszystko wraca do normy. Dodaje filmik i proszę o pomoc

https://youtu.be/X0LPXuWxoGM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siapa89
53 minuty temu, Marcin 83 napisał:

Cos nie wydala. Najlepiej skontaktowac sie z tunerem który podnosil moc

Właśnie on nie ma pojęcia o co chodzi :( ta modyfikacja jest sprawdzona i powinno śmigać. Wydaje mi się że jeśli by coś nie wydawało to nie kręcił by dalej. Problem pojawia się TYLKO w zakresie 2800- 3000 obrotów. Wyczyściłem kolektor niestety nie pomogło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siapa89
Teraz, Marcin 83 napisał:

Sprawdzona w jednym aucie. Jak zauważyłes kupiłes przytyrane auto, silnik pewnie i osprzet tez po dupie dostał. 

Tak ale fizycznie z silnikiem nie ma problemu nie bierze oleju nie kopci odpala bez żadnych problemów 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś spieprzył skoro wywala błąd to może przechodzić w awaryjny

Ten błąd to zwarcie w plusie EGR., sam czujnik EGR oraz sterownik silnika.

A nie zaślepia się EGR niesprawnego elektrycznie bo wywali błąd i przejdzie w tryb awaryjny.

Takie rzeczy powinien tuner wiedzieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siapa89
2 minuty temu, adam1954 napisał:

Niech więc przywróci do serii i dopiero wtedy szukaj .

Według mnie nie ma innej opcji jeżeli tuner nie umie sobie poradzić.

Już to robił i wtedy wszystko jest git. Poprosiłem go żeby wgrał ponownie pliki zmodyfikowane bym mógł poszukać przyczyny. W piątek mam mu dać znać czy znalazłem problem czy wracamy do ustawień fabrycznych 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siapa89
1 godzinę temu, adam1954 napisał:

Niech więc wywali programowo EGR

to było sprawdzone w pierwszej kolejności, z usuniętym EGRem nie było żadnych zmian 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności