Skocz do zawartości

Sintra benzyna 2.2 16V


Gość Yamakasi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yamakasi

Witam 

Mam problem z silnikiem benzyna 2.2 16V poprosi go zajechałem i jest do wymiany .

Moje pytanie brzmi czy można zamienić na inny np. z frontery lub omegi B jednak nie wiem czy pasują bez przeróbek a można je dostać z mniejszym przebiegiem .Może ktoś robił coś takiego?Mój to x22 xe a tamte y22ye itp 

I może jakąś instrukcje jak to się rozłącza elektrykę i osprzęt ogarnę w ciemno ale nie wiem jak z napędem od silnika Z góry dzięki

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby konstrukcyjnie podobne ale nie takie same - jest inne mocowanie, misa i pompa oleju i takie tam.

Ja bym szukał od sintry - sam trafiłem po 300K i był jak by wyjechał z fabryki - panewki nówki, układ tłokowo korbowy też bez większych śladów zużycia, na cylindrach ślady honowania - mechanik co go składał i montował w autku sam był zdziwiony po rozbiórce że tyle km miał zrobione. ale autko przywiezione z "D"  z przeznaczeniem na części jedyne co było to uszkodzona chłodnica oleju i cały silnik zagojony majonezem po stronie oleju i chłodzenia - dlatego był rozbierany do gruntownego mycia.

Jak się do tego zabrać - najlepiej zdjąć cały zespół z wózkiem do dołu - czyli albo opuszczamy do kanału - tyle że trzeba wszystko odkręcać sanki osobno, zespół osobno - albo na podnośniku całość na podstawie a buda do góry.

Instalacja silnika to jedna kostka od skrzynki bezpieczników i w zasadzie masz całą instalacje silnika na nim. Na lewym nadkolu pod obudową filtra masz kostkę do startera i stały plus ABS-u w obudowie filtra jest też komputer/sterownik silnika - wypinasz wtyczkę, Masa jest przykręcona do skrzyni w dwóch miejscach - jest pod rurą ssąca. Pozostają jeszcze podciśnienia które sterują przewietrzeniem nadwozia i przewody paliwa.Pająk od biegów najlepiej zdjąć z rurki (ja wcześniej zaznaczyłem i został zamontowany w taki sam sposób nie było problemów z biegami).

Więcej nie pamiętam - autko już u kogoś innego śmiga.

Ale jeszcze trzeba pamiętać o odpięciu klimy - albo wykręcamy kompresor albo przewody od kompresora - ale wtedy trzeba by było dać nowy osuszacz - którego dość ciężko dostać.   

 

A dla porównania możesz sobie sprawdzić jakie różnice są w składowych częściach silników - https://opel.7zap.com/pl/car/

Nawet X22XE w omedze nie był taki sam jak w sintrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W omedze jest silnik wzdłużnie więc zmiana miski,smoka,nie rzadko też pompy oleju,szukaj silnika z vectry,sintry...

najłatwiej z aut gdzie był napęd na przód,zamiennie możesz wsadzić też 2.0

2.0 i 2.2 to praktycznie bliźniacza konstrukcja,różnią się głównie osprzętem i sposobem montażu,jeśli musisz wymienić silnik to możesz szukać samego gołego słupka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas , 2-3 tygodnie będę miał 2.2 benzynę do opchnięcia - znaczy moją starą "Bertę" .... Silnikowo jest ok , osprzęt trochę szwankuje , ale nadal jeździ ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności