Skocz do zawartości

Skrzynia AF22 uszkodzony przegub czy "coś" w skrzyni?


Gość velekopelek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość velekopelek

Witam,

 

Sprawa ma się tak,że musiałem awaryjnie hamować z prędkości ok.70km/h do 0 . Jak ruszyłem to od razu spostrzegłem,a raczej usłyszałem że coś mi dzwoni pod maską.Już po paru kilometrach było oczywiste że to "dzwonienie" to skrzynia.Pierwsze co zrobiłem to oczywiście sprawdziłem olej w skrzyni i stan był ok. .Skrzynia działa poprawnie zadnych błędów żadnego szarpania przy zmianie biegów tylko coś "dzwoni" jak przyśpieszam lub jadę pod górkę.Po powrocie do domu-jechałem tak okolic Łodzi do jastrzębia zdroju dałem auto na kobyłki zdjąłem koła jedną ręką złapałem na tarcze drugą za przegłup od str.skrzyni i sprawdziłem luz.Luz jest i to spory(strona kierowcy) na przegubie od str.skrzyni tzn.jak trzymam ten przegub a drugą ręką ruszam tarczą ham.przód tył to czuć luz .Po stronie pasażera wszystko jest ok. żadnego luzu.

Czy ten luz może powodować że w momencie przyśpieszenia/jazdy pod górkę słychać to dzwonienie?Czy stało się coś w skrzyni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ewidentny luz to dopiero jak go skasujesz (wymiana przegubu lub całej półosi) sie okaże na 100 %. Raczej przegób nie wytrzymał szczęścia , ale to powinieneś czuc ruszajac półosią

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby nie są połączeniem sztywnym. Jeśli ktoś wie, widział, rozbierał przeguby to zrozumie że tam luz zawsze jakiś jest. Nie może natomiast być przegub uszkodzony czyli mieć powierzchnię wybite, pokaleczone. Ma być gładko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velekopelek

Przegub wymieniony przy okazji również olej,niestety brak poprawy.Dalej jest ten sam problem tzn.jak ruszam, jadę pod górkę lub przyśpieszam to "coś" dzwoni.

 

Byłem też dziś w warsztacie co naprawia automaty i po diagnozie(oczywiście połączonej z jazdą) wyszło że to dzwonienie to mogą być uszkodzone tarczki że pod obciążeniem mogą się ślizgać i stąd ten dziwny głos. Fajnie mi się jezdzi tym automatem ale 6tysi za remont to ciut za dużo.Poleci ktoś jakiegoś tańszego (max.4tyś) fachowca co remontuje te skrzynie?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość velekopelek

Przepraszam za posty jeden pod drugim... .

 

No więc jeżdżę autem z tą skrzynią już 3ci tydzień i skrzynia ogólnie działa dobrze nie szarpie czy coś tylko że ją słychać i to bardzo głośno.Jak jadę autem np.pod górkę to wyraźnie słychać "dzwonienie" natomiast jak jadę po płaskim lub z górki to słychać -porównał bym ten głos do "wyjącej" pompy hydraulicznej.Jedyne co mnie dziwi to to,że skrzynia cichnie pow.3tyś.rpm. np.przy 4000rpm jest cisza nawet jak jadę pod górkę.Nie zmam się zbytnio na automatach ale jak u mnie jest oznaczenie skrzyni TD to mogę założyć inną skrzynię z tym samym symbolem?.Na szrocie wyparzyłem astrę z rozbitym tyłem gościu chce za skrzynie 400zł wiem że używka to ryzyko ale chwilowo mnie stać mnie na remont mojej skrzyni .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności