Skocz do zawartości

Opel astra J 1.7cdti świeci sie ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystian1982

Witam mam taki problem ze od pewnego czasu pojawił mi sie komunikat funkcja Stabilitrak wyłączona po podłączeniu do komputera pokazalo błąd ABS na prwym kole czujnik abs został wymieniony bład skasowany i po pewnym czasie okolo 2 tygodni znow pojawil sie komunikat Stabilitrack wyłączony i sie swieci kontrolka ABS po ponownym podłączeniu komputera pokazuje ze prawe koło , bład został skasowany po odpaluniu silnika i po 5 min znow pojawia sie komunikat i kontrolka świeci , zauważyłem wczoraj jak jechałem to kontrolka zgasła i się zapalała i tak pali do dziś i cały czas pokazuje sie komunikat Stabilitrack , ale jeszcze wczoraj jak jechałem to w pedale hamulca były takie jakby zgrzyty jak kontrolka  sie wyłączała  i zapalała i samochód szarpał jak kontrola  sie zapali la i pojawi l sie komunikat to już nie szarpał . Może miał ktoś z was podobny przypadek z tym ABS i ktoś z was mi podpowie co z tym ABS zrobic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Chyba mam deja vu. Sprawdzales stan połączenia w kostce przy wymienianym czujniku? Tam przy sankach, za osłona od strony koła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim czujniku mowa, jeżeli instrukcja serwisowa mówi, żeby wymienić całą piastę? Kupujesz jakieś g*wno zamiast wymienić kompletną piastę...

Piasta ma pierścień magnetyczny na łożysku. Jeśli jest popękany lub ma ubytki, to pierdylion nowych czujników nie zlikwiduje problemu.

Kup kompletną nową piastę, wymień, skasuj błąd i zapomnij o problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane o prędkości pobierane są z lewego przedniego czujnika. Ty weź dokładnie ustal o który chodzi. I nie baw się w wymiany czujników tylko wymieniaj piastę - tak jak należy zrobic. Ja wiem, że to więcej kosztuje niż czujnik ale podsumowując zabawy z czujnikami, wymianami, mechanikami, dojdziesz do etapu, w którym powiesz: wytarłem dupę palcem i zaoszczędziłem na papierze toaletowym.

Szkoda czasu, jest to nieudolne poszukiwanie rozwiązania i na pewno generuje niepotrzebne koszty.

Najprostszy sposób na poprawne zdiagnozowanie i usunięcie problemu:

- podłączasz do OBD diagnoskop

- włączasz parametry livedata układu hamulcowego, aby wyświetlał bieżące wartości prędkości obrotowej wszystkich kół

- robisz jazdę próbną w trakcie której obserwujesz wskazania

- wyłapujesz koło, którego sygnał zanika lub jest niezgodny z pozostałymi - przy jeździe na wprost wartości powinny być BARDZO zbliżone, powiedzmy +/- 3 do 5 obrotów

- po wyłapaniu koła z problemem sprawdzasz przewody na sankach z przodu lub na belce z tyłu - jeśli są ok, to wymieniasz kompletną piastę

- kasujesz błędy, wracasz do punktu 3 

- jeśli jest ok, to problemu nie ma, jeśli nie jest ok, to szukasz dalej w instalacji lub w samym sterowniku pompy ABS

Tylko tyle i aż tyle. Diagnoza to max 15 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian1982

chodzi mi o prawe kolo przednie

włączasz parametry livedata układu hamulcowego, aby wyświetlał bieżące wartości prędkości obrotowej wszystkich kół

- robisz jazdę próbną w trakcie której obserwujesz wskazania

- wyłapujesz koło, którego sygnał zanika lub jest niezgodny z pozostałymi - przy jeździe na wprost wartości powinny być BARDZO zbliżone, powiedzmy +/- 3 do 5 obrotów

 to było zrobione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Krystian1982

Jestem po wymianie całej piasty i komunikat po podłaczeniu komputera skasowania błedu Stablilitrack nie zniknął i kontrolka ABS dalej swieci .Na komputerze wypisało ze zawór pompy uszkodzony to znaczy ze pompa do wymiay?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności