Skocz do zawartości

moc Movano zagadka


Gość rajtkezjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rajtkezjusz

Brat ma zakupić Opla Movano 2.5 CDTI z 2006 roku . Ciekawostki :

1) wedle dekodera VIN strony opla nie jest to VIN opla (mariaż z Renault był jakiś ) 

2) wedle uniwersalnego  dekodera VIN znalazłem info ,że auto ma 146  KM (ok 107 kW ) ,ale w dowodzie rejestracyjnym ,a auto jest tutaj lat 10 ma ..84 KW ,a takie silniki miały Movano DTI do 2003 roku .

Nie wiem czy silnik był przekładany na starszy i poprzednik to zgłosił itd aby się zgadzało w dokumentach ,czy coś z Vinem nie pasuje . Poprzednika nie zapytam bo zmarł ,a syn chce sprzedać  jako spadkobierca i tylko wrócił zza granicy dokończyć temat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rajtkezjusz

VIN VN1F9CUM635813770  i zonk  bo wedle tego dekodera to silnik DTI :( ni wiem jak to zrozumieć  ponieważ wedle Vikipedii:

 

W 2003 roku auto przeszło face lifting wraz z bliźniaczym modelem Master. W pojeździe przeprojektowano między innymi przód pojazdu. Zmieniono przednie reflektory oraz grill. Przed faceliftingiem silniki to 

  • 1.9 dTI (80 KM)
  • 2.2 DTI (90 KM)
  • 2.5 D (80 KM)
  • 2.5 DTI (115 KM)
  • 2.8 DTI (114 KM)

po liftingu :

 

  • 2.5 CDTI 100 KM
  • 2.5 CDTI 120 KM
  • 2.5 CDTI 145 KM

a to auto jest z 2005/6 roku 

jakaś magia czy jak ?

 

Zadałem pytanie do ASO OPLA - odpowiedź zdeko lakoniczna choć zamieszała wg nr VIN w tym Movano znajduje się silnik G9u- LZM, czyli wersja 84KW.

OK ,tylko nie zgrywa mi się to z rocznikami i jakie silniki montowano w tym czasie . Chyba, że na niektóre rynki do aut po  liftingu montowano jeszcze te silniki sprzed liftingu - takie hybrydy silnikowo-rocznikowe ? Auto jest z Belgii 

 

edit: Poszukałem stawki podatkowe w Belgii i okazuje się, że auta stamtąd mają często obniżane moce (czasem tylko na papierze ) aby mieścić się w opłatach niższych i jest w tabeli opłata podatku drogowego do 85kW i powyżej 85kW ,jakby wtedy to był silnik 88kW z obniżoną mocą ze względu na podatki. Papier homologacyjny wskazałby fabrycznie  homologowaną moc ,ale to u  importera osiągalne . Czy dobrze kombinuję , bo zmyla mnie opis z dekodera z postu powyżej i tam stoi ,że silnik to 25DTI G9U 650/750/754 ?

 

EDIT: rosyjski dekoder podaje G9U-754 . Wpisałem Vin z auta z 2009 i też jest 25DTI ....... . Wychodzi ,że do 2010 były robione we Francji z silnikami Renault ,tylko zmieniono nazewnictwo z DTI na CDTi ,ale nie ma to nic wspólnego z CDTi od rocznika 2010 robionych w DE (C to common rail zamiast poprzedniego wtrysku z pompy np rotacyjnej ) ?

Edytowane przez rajtkezjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rajtkezjusz

że ma 146 kucy ? Chmmm, ASO podało 115 KM i to auto na więcej nie jedzie . 

 

edit : znalazłem ciekawe info z forum "wagaciezka.com" 

 

Witam niedawno kupilem opla movano z silnikiem 2.5 84kw(co jest w dowodzie).
Na tylnych drzwiach napisane jest ze to jest 2.5 cdti ale po kw to mi nie pasuje.
Chcialem wymienic rozrzad i nie wiem który zamowic czy dti czy cdti.
Prosze o jakas opinie

- wszystko zgadza, to jest 115 KM czyli pierwsza wersja popularnej (120 dCi) z Mastera drugiej generacji (w poprawionej wersji miał równe 120 KM)

Edytowane przez rajtkezjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności