Skocz do zawartości

choinka na desce po nagrzaniu


Rekomendowane odpowiedzi

witam.od jakiegoś czasu mam problemy z choinka na desce po tym czasie mam wyelimiowanych pare rzeczy a dalej to samo. 

Auto po nagrzaniu wywala błedy esp światła awarie samochodu,wskazniki szaleją nie liczy km itd jak zgaszę już nie odpali,nie zaciągnie ręcznego automat. i nie otworzy bagażnika.

 

(po nagrzaniu w sensie np jak stoi dłużej zapalone w gorący dzień to po 15min jak sprawdzałem takiego postoju na odpalonym już wywala. w korku większym to samo czy jak dostanie w piz... a.jak dzień jest chłodniejszy i auto jezdzi nie stoi nie ma problemów}

 

akumulator inny podmieniłem to samo jest także aku odpada bo mój dobry odpala po miesiącu bez problemów.

 

sprawdzałem ładowanie jest normalnie bez błędów w ok 14=14.8   a jak wywali błędy spada na 13.1/13.6.

 

masy poczyszczone.

 

na komputerze pokazuje niskie napięcie jak wywali błędy

 

odpiąłem 1xenona na tą chwilę bo mi zalało przetwornice i wode z niej wylewałem także narazie mam odpięte to.

 

zauważyłem że komputer przy silniku jak już wywali te błedy jest ........ gorący  tak jakby go grzało a jak sie ochłodzi to wszystko ok

i obok aku i ecu mam taką wtyczkę dużą kostkę jak ją wypnę te same błędy i to samo sie dzieje jak w przypadku tych moich błędów. czyli nie zaciągnie recznego klapy nie otworzy i te same błędy.

 

dodam jeszcze że nie odpali w sensie przekręcam kluczyk a tam zero prądu kontrolki gasną czarny ekran a nie że kręci a nie odpali.\

 

zanim wsiądę do chwile wcześniej nagrzanego auta pierwsze otwieram bagażnik bo jak się otworzy to auto odpali jak nie  otworzy to nie odpali i nie mam po co siadać.

co mu może dolegać ?

 

stawiam flache jak ktoś pomoże :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować odsunąć go od silnika i wtedy testować.

Może się okazać że sam sterownik zaczyna szwankować .

W insigni to właśnie sterownik steruje napięciem ładowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli nie odsuwac to choc zrobic mu ekran. Jesli sterownik jest umieszczony jak w astrze j to nie poszalejesz z przesuwanien. Wiazki do wtyczki sterownika wchodza z kazdej mozliwej strony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie zauważyłem że silnik nie był za bardzo nagrzany oparłem się o niego i nie był za gorący szło rękę na nim trzymać a komputer był tak gorący że nie szło wtyczki odpiąć może sam w sobie komputer się tak nagrzać i dlatego sypać te błędy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności