Skocz do zawartości

Ciepły silnik nie odpala - wsparcie


Gość gacek2105

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

 Jestem nowym użytkownikiem Waszego "koła".Mam mały problem z Merivką (1.6 benzynka+lpg 2004r.) a mianowicie nie chce mi odpalać na ciepłym silniku ( po uzyskaniu ok 80*C ) wszystko pięknie kręci ale nie odpala.Podpiąłem pod kompa i wyskoczył problem z zaworem EGR - wymieniłem - i myślałem że po problemie (teraz nie ma błędów a mimo wszystko nie odpala dopiero po odczekaniu ok 1godziny pali ) .Problem pojawił się 3tygodnie temu wcześniej nie było z autem problemów ( 240tyś km ) także jeśli ktoś coś mógłby podpowiedzieć to byłbym wdzięczny :) 

Z góry Dziękuję 

ps. jeśli trzeba rozwinąć temat nie ma problemu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1954 dziękuje bardzo za odp :D

powiem szczerze że nie wiem (ale się dowiem w tygodniu i dam znać )

dodam jeszcze jak to się zaczęło przejechałem 450km , zajechałem zatankować - odpaliła - jadę dalej i po ok 100km roboty drogowe były i staliśmy z ok 3 minut w korku (silnik odpalony) światło zielone ruszyliśmy i podjechałem ok 80-100metrów i auto zgasło i tak się zaczęło ( po godzinie odpalił bez problemu i doejchałem do domu) i powtórzyło mi się to jeszcze 2 razy ale nie były to już tak długie dystanse ( raz w mieście po przejechaniu 8km i postoju na odpalonym silniku ok 4minuty i ruszyłem i przejechałem ok 2km i auto zgasło i po godzinie odpaliło )

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na czujnik położenia wału lub wałka. Gdy się nagrzeje a jest na wykończeniu to takie są objawy ze daje mylny sygnał . Gdy ostygnie wraca do normy. Podłączenie pod komputer powinno wykazać czy czujniki winowajcami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia skąd ten kod silnika wziąć :huh:

zamawiam czujnik położenia wału i zobaczymy - trzeba troszkę do inwestować w autko :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień pól silnika .

Najpierw trzeba zdiagnozować a potem wymieniać.

Mogą być problemy ze stykiem we wtyczkach .

Kod silnika masz w czerwonej książeczce .

Po Vin tez możesz się dowiedzieć

https://opel.7zap.com/pl/car/

Zrób zdjęcie silnika i wrzuć na forum

Dla upewnienia się można odpiąć sterownik silnika z mocowania na silniku i sprawdzić czy pomoże.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SILNIK BENZYNOWY Z16XE[L91] 

Rzeczywiście ma Pan rację , jutro odepnę sterownik i podłączę jeszcze raz i spróbuję podłączyć auto pod komputer i zobaczymy 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o samo wypięcie

Sterownik najlepiej powiesić na przegrodzie aby się nie grzal od silnika

Ja mam tak przypięty

20210730_113505.jpg

 

 

Mialo być na chwilę ale zostalo na dłużej bo nie ma czasu na inne umiejscowienie .

Do którego trzeba przedłużać przewody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam:smile:

Troszkę się zeszło mojemu elektromechanikowi z diagnozą i próbą usuniecia usterki ale niestety nie naprawił tego sterownika, ktory jest przyczyną wyłączania się nagrzanego silnika.Pytanko mam czy może ma ktoś z Was ma na zbyciu takie cudeńko.Czekam na jakieś info.

Pozdrawiam Użytkowników i z góry dziękuję 

Dołaczam foto

image000000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności