Skocz do zawartości

problem z czujnikami ciśnienia w oponach


Gość kaminsiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam pewien problem, dlatego utworzyłem nowy post w tym dziale.

Posiadam Ampere od Czerwca tego roku (2021) ,  przy zakupie otrzymałem komplet oryginalnych alufelg z zimowymi oponami.

Nadszedł czas na zmianę z letnich na zimowe, zmiana , jak normalnie , dokonana w warsztacie.

Na felgach i oponach letnich, nie było problemu, po zmianie na felgi i opony zimowe, pojawił się problem.

A więc , po przejechaniu około 20 km,  na zimowym zestawie, wyświetla się problem z ciśnieniem w oponach.

Nagle, pojawia się błąd i komunikat, < sprawdź układ monitorowania ciśnienia w oponach > 

Problem dotyczy przednich kół, tylne są ok.

Co ciekawe, po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu , problem znika i nie nie ma już tego błędu, do momentu przejechania kolejnych , około 20 km.

Więc, moje pytanie, to , problem jest w czujnikach czy w oprogramowaniu auta ? 

Dodam tylko że na zestawie letnich felg i opon nie ma problemu

 

IMG_20211116_145443.jpg

IMG_20211116_145544.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musisz sprawdzić jaki błąd jest z tym związany.

Może czyjniki są uszkodzone , może gubi same czujniki.

Może jest brak styku  w module.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. 

Tylko że, czujniki działają poprawnie. Codziennie jeżdżę do pracy, 3,5 km, w jedną stronę i jest ok.

Problem się pojawił jak wyjechałem w trasę 60 km. 

Czy te czujniki są zasilane jakąś baterią ? Bo jeśli tak, to może są na wyczerpaniu, ale nie na tyle, żeby 

błąd pojawiał się od razu ?

Brak styku w module, raczej nie możliwy, bo latem na innych felgach i oponach, zero problemów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki są zasilane bateryjnie, bateria ponoć ze względu na konstrukcję czujnika niewymienna, trwałość według różnych źródeł 8-10 lat;

jeżeli problem dotyczy jednej osi - spróbuj zamienić koła przód - tył - jeżeli "wadliwy" odczyt - czy też jego brak "pójdzie za kołem" - raczej problem w czujniku...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz pan_wAZOn tak właśnie myślałem , że to problem raczej z "zasilaniem" tych czujników , felgi z oponami,

są, wyglądają na felgi z pierwszych lat produkcji, czyli 2011, są starsze niż auto, za chwilę będą miały 11 lat, więc czujniki mogą być "wyczerpane".

Na razie nie będę zmieniał kół, jak pisałem wcześniej , dojazdy do pracy 3,5 km , i problemu nie ma, więc, wielkie dzięki za odpowiedz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności