Skocz do zawartości

Opel DPF Monitor 0 temperatura EGT "0 stopni"


Gość buli24

Rekomendowane odpowiedzi

Do kontroli wypalania DPF używam aplikacji Opel DPF Monitor. Temperatura EGT, jaką wskazuje mi aplikacja jest zawsze "0 stopni"

Rozumiem, że prawdopodobnie jest coś z czujnikiem. 

Czy kotoś może mi podpowiedzieć, który czujnik odpowiada za wyświetlanie tej informacji (i gdzie się znajduje)

Opel Insignia 2.0 cdti 2014 r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek uściślij, jakiej apki używasz, bo ja nie znam apki Opel_DPF_Monitor. Jest OPL_DPF_Monitor_Lite, która pokazuje tylko 3parametry i już od wielu miesięcy (a właściwie już od przeszło roku) nie jest rozwijana. Jeżeli używasz tej, to możesz spróbować wejść w Ustawienia/Ustawienia OBDII i zaznacz lub odhacz "Alternatywne źródło temperatury spalin". Obecnie autor opracował nową aplikację, która jest niezłym kombajnem do insigni o nazwie OPL_Monitor, która jest na bieżąco aktualizowana i poprawiana. Także polecam Ci sprawdzić: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.insigniadpfgmailcom.oplmonitor ... Jeżeli używasz tej nowszej apki i masz problem, to pisz bezpośrednio do twórcy apki (na stronce apki masz maila, zresztą podobnie jak Ty mieszka w Wawie). Temperaturę spalin możesz także sprawdzić w innych apkach (Piston, CarScanner, Torque Pro...), żeby się upewnić, że błąd dotyczy apki, z tego co pamiętam, to kilka osób na forum insigni zgłaszało twórcy problem z brakiem odczytu temp. EGT), czy faktycznie jest uszkodzenie w  samochodzie. A najlepiej podpiąć pod komputer diagnostyczny i sprawdzić faktyczne wskazanie temperatury.
Myślę, że gdyby to była wina czujnika, to miałbyś masę błędów (OPL_Monitor bardzo dobrze odczytuje błędy w modułach) i zapewne świecący "check engine". Poniżej przykładowe screeny z apek, także możesz zobaczyć, której używasz:
1. OPL_DPF_Monitor_Lite

2. OPL_Monitor

 

898649351_2020_124.DPFzradiasam..thumb.jpg.8074d4e26d6911fb9ddd983dd640fb3c.jpg

 

858314640_712.DPFwypalanie(69).thumb.jpg.f15e4845259ee270b47799fb7ea34d5b.jpg

 

Edit: Podaj także dokładnie kod silnika (np. A20DTH), bo 2.0cdti jest kilka rodzajów. Natomiast sam czujnik i jego lokalizację w silniku sprawdzisz np tu: https://opel.7zap.com/pl/car/

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście chodziło mi o aplikację, OPL DPF Monitor Lite

Jeśli chodzi o  OPL_Monitor to nie próbowałem, ale to zrobię - dzięki.

Co do błędu to raz na kilaset km pojawia mi się informacja: "pojazd wkrótce" i najczęściej wyrzuca błąd P2084, czasami P247A

Wydaje mi się, że może to być związane z którymś z czujników temp. spalin

Jak na razie po prostu kasuję te błędy (za pomocą OPL DTC READER) i jadę dalej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czujnika w okolicy dpf-a ,jeden przed drugi za DPF , choć wydaje mi się że masz coś z nieodpowiednim programem lub komunikacja , bo jeśli pokazuje 0 to miał byś problemy z wypalaniem DPF. Podjedź gdzieś gdzie mają diagnostykę opla, niech na live data sprawdza temperatury. Chociaż program car scanner w Insigni pokazuje obydwie wartości. Sprawdzane na Insigni 2011. Jeśli masz Problemy z wypalanie o rzeczywiście bład jest stały to do wymiany jeden z czujników , lub jego podłączenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności