Skocz do zawartości

Powietrze w paliwie


Gość velekopelek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość velekopelek

To jest benzyna bo nawet zalałem kila kropel do nakrętki i jak dałem ognia to miałem bum :).

No chyba że ktoś coś pomylił przy tankowaniu dystrybutora...ale czerwone to bardziej pod opał?

Nie chce mi się ale wybiorę się na stację i kupię trochę BP do bańki...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velekopelek

Ale ja tankowałem na stacji gdzie tankuję od x lat i nigdy problemu nie było.Na tej stacji są tylko dwa pistolety(czarny i zielony ) oraz LPG.

Nie wiem może były jakieś reszki opału i wlali to bo benzyny zamiast do ON?.

 

Najciekawsze jest to że pug 206 1.4 BP też ma w baku czerwoną benzynę i jakoś jeździ...a nawet nie wiedziałem bo jak tankuję to nie widzę koloru paliwa... .

Mnie dziwią te bąbelki bo sam już zgłupiałem z kąt one się biorą a bak szczelny.

 

Tak z ciekawości,odkręcam korek wlewu paliwa na dekiel powrotu daję króciec i dmucham do baku.Czy to dobrze że powietrze ucieka przez wlew paliwa?nie powinno tam być jakiegoś zaworka zwrotnego?bo jak zakręcam korek to trochę dmuchnę i czuję opór w płucach.

 

Paliwo(10L) kupiłem na innej stacji i blado zielone spróbuję jeszcze zlać to paliwo z baku i dam świeże może pomoże... .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velekopelek

Sam tankuję ...jakoś nikt nie chce jechać na stację i płacić...

 

 

Nawet C360 zrobił mi dziś niespodziankę przy odśnieżaniu...

odstojnik c360.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velekopelek

No wiesz,jednu paliwo z BP chwalą inni nie.Ja jezdzę na ich paliwie X lat i jak na razie problemu nie było.

Co bo powietrza,to mam kilka pomp paliwa z czego jedna nowa z koszykiem.Na wyjściu z pompki a wejściu do dekla dałem przeźroczysty króciec do baku dodatkowo kamerkę i widać wyraźnie że koszyk jest pełny a w króćcu paliwo z powietrzem. Ten test zrobiłem z każdą pompką i niestety to samo.Bak mam 100% szczelny bo jak do ssaka dałem kompresorek sam. to zrobiłem delikatne ciśnienie żadnych bąbelków syczenia czy coś. Pompka w jakiś cudowny sposób ciągnie/ciśnie paliwo z powietrzem.Aktualnie auto stoi u mechanika on obstawia że gdzieś w baku musi być jakaś nieszczelność ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velekopelek

Auto pojechało do mechanika na lawecie i wróciło...na lawecie ;(

Mechanik wymienił bak,węże paliwa od wlewu do baku oraz węże od baku do silnika no i nowa pompka paliwa z koszem.Trochę koszta problem jest dalej.

Jedyne czego nie ruszał mechanik to układ odprowadz ,par paliwa .Ale wątpię żeby to on był problemem.

Nie mam pomysłów... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności