Skocz do zawartości

Powietrze w paliwie


Gość velekopelek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość velekopelek

Witam,

Parę dni temu zatankowałem do baku ok.30L BP ujechałem kawałek i auto zaczęło mi szarpać czasem gasnąć.

Po powrocie do domu podłączyłem op-com i miałem błędy wypadania zapłonu na różnych cylindrach ,błąd przepustnicy , sondy lambda i coś tam jeszcze.

Błędy skasowałem odpaliłem silnik kilka razy przegazowałem i w blokach pomiarowych wyszło że silnikowi brakuje paliwa.

Pierwsza rzecz to wymiana filtra paliwa-na poprzednim filtrze zrobiłem ok.4tyś km . Daję nowy filtr i dalej to samo.Ciśnienie paliwa na odpalonym silniku 3.8bar ale przy gazowaniu spadało a wskaźnik drżał więc było dla mnie oczywiste że jest problem z paliwem.Tak z głupot na zasilanie paliwa z baku dałem przeźroczyste króćce manometr i powrót do baku.W momencie pracy pompki na króćcach pojawia się paliwo z powietrzem.Pierwsza myśl,że sparciał przewód paliwa w baku więc go wymieniłem,ale to nie to.Gdzieś na necie czytałem że kończąca się pompka paliwa też potrafi robić takie cyrki więc ją wymieniłem.Niestety problem jest dalej.Sprawdziłem pod autem wszystkie przewody paliwowe są suche. Oringi na złączach baku oraz filtrze paliwa zmienione.Z ciekawości zaślepiłem wyjście z paliwa z baku a do powrotu dmuchałem powietrze-żadnego syczenia czy coś. Króciec paliwa od zasilania na aucie przeciąłem i dałem wstawkę z przeżroczystego króćca-widać wyraźnie z po odpaleniu auta dalej pompa ciśnie powietrze z paliwem.Jak brak przegazował to powietrza w przewodzie paliwowym było sporo więcej.Co ja zatankowałem jakieś cudowne paliwo powietrzne czy co? .Gdzie szukać usterki?. Co ciekawe a aucie mam jeszcze fabryczne webasto i ta igła/ssak czy jak to się nazywa też ciągnie powietrze z paliwem.Pokrywę w baku dla testu kupiłem inną bez ssaka ale problem jest dalej.Wygląda to tak jak by powietrze wytrącało się z benzyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velekopelek

Jak robią się bąbelki to powietrze a nie woda.

Bak zdemontowałem wymyłem karcherem wysuszyłem założyłem obejmy dla spokoju dałem nowe i po dwie a problem jest dalej.

Nawet zrobiłem test że przewód paliwa zasilający listwę odłączyłem i zaślepiłem,a do przewodu powrotnego dałem trochę powietrze(ok.0.5bar) i nic żadnego syczenia czy coś.

 

Jedyne co mi przychodzi na myśl,to to że uszkodził się odpowietrznik przy wlewie-wcześniej jak odkręcałem korek wlewu paliwa to był delikatny syk a teraz go nie ma.Drugie wytłumaczenie że benzyna jest za gęsta i ciągnie powietrze bo ma lżej.

Znając opla to na bank jakaś pierdółka a jak zwykle szukanie była kłopotliwe... .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, velekopelek napisał:

jak odkręcałem korek wlewu paliwa to był delikatny syk

To świadczy że masz problem z filtrem węglowym lub zaworkiem par paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet filtr, czy zaworek nie powinien powodować bąbelkowania w paliwie.

Ja zadam inne pytanie.

Wężyk od pompy do dekla.

On lubi robić problemy.

Spróbuj dać inny.

 

Jeszcze jedna sprawa przyszła mi do głowy.

Ile masz paliwa w baku?

Węzyk powrotu powinien oddawać paliwo do kosza pompy, jak masz mało paliwa, a powrót leje sobie gdzie chce do zbiornika, to w koszu masz mało i może pompa zasysa powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velekopelek

Przewód od pompy do dekla kupiłem dwa na szrocie a aktualnie dałem zwykły wąż do paliwa-ale to nie to.

Przewód powrotny jest do koszyka czyli ok. aczkolwiek jego nie ruszałem wątpię żeby on robił problemy.

Paliwa w baku ok.50L czyli prawie pełny bak.

 

Adam masz na myśli zawór Evap?ten zaworek raczej mam sprawny bo lubi czasem sobie stukać...Ale jutro się wybiorę na złom i wezmę ten zaworek wraz z filtrem węglowym sprawy groszowe więc jak by co to nie będę zbytnio stratny.

 

Wczoraj zrobiłem jeszcze test że do ssaka od webasto dałem przeźroczysty króciec drugą pompkę paliwa i też  ciągnęło mi paliwo z powietrzem naprawdę nie umie tego logicznie wytłumaczyć... .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ładny kłopot.

Jak już tak masz możliwość szukania, to weź wiaderko benzyny i na krótko z pompę razem daj do listwy wtrysków i zobacz co będzie.

Podejrzewam, że to nic nie da, a problem będzie w koszu pompy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velekopelek

Ja37 pomysł fajny tylko czy nie skończy się to np.wybuchem?w końcu pompa w baku pracuje w warunkach beztlenowych... .

 

Zrobiłem jeszcze test że wziąłem przeźroczysty króciec na jeden koniec dałem zaworek zwrotny a drugi koniec do ssaka do webasto.

Delikatnie zaciągnąłem ustami powietrze aż pojawiło się paliwo.Po dosłownie kilku sek.pojawił sie bąbelek powietrza...bąbelki pojawiały się różnie-raz większe raz mniejsze...test powtórzyłem tylko że tym razem odłączyłem przewody paliwowe i te od dekla je zaślepiłem.Bez zmian dalej ciągnie powietrze. naprawdę sam już nie wiem co jest grane czy to paliwo jakoś "gazuje" czy co?.

 

Stanie nie coś jak zaślepię przewód zasilający paliwo na deklu a do powrotu delikatnie dam powietrze z kompresora?

Edytowane przez velekopelek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności