Skocz do zawartości

Astra h kombi 1.8l - źle dolegające drzwi tylnie lewe, szczelina, sworznie na zawiasach, trudności w otwieraniu drzwi


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mateusz101195,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, w sumie od momentu zakupu ponad rok temu, z drzwiami tylnymi lewymi, bardzo odstają od bryły samochodu jak są zamknięte, głównie środek oraz dół. Ostatnio nawet pare osób zwróciło uwagę że mam niedomknięte drzwi tylnie, a są domknięte. Jak pobawię się regulacją zamknięcia to wtedy drzwi zrównują się z bryłą i jest jak fabryka ale otwierają się turbo ciężko. Z  tego co czytałem to nie ma żadnej regulacji na zawiasach tylko wymienia się sworznie, mam już zakupione i najpewniej na dniach będę to wymieniał, wiem że z wymianą jest trochę zabawy ale nie jest to niemożliwe, pytanie dodatkowe czy smarować czymś te sworznie? Jakiś smar z molibdenem, sylikonowy, biały czy jakieś inne cuda? Nie było bite, problem jest tylko z tymi drzwiami, miałem problem też z zerwanymi kablami od głośników po tej stronie więc zakładam że te drzwi były mocno eksploatowane :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arek2812

Witam. Masz 100%pewnosc ze auto jest bezwypadkowe?? Odstajace drzwi lub opadajace sa jedna z przyczyn napraw powypadkowych..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz luzy na tych sworzniach ? Otwórz drzwi złap je pewnie i poruszaj góra dół , jeśli nie będzie luzu to tylko sobie roboty narobisz. Możesz jeszcze ryglem przy budzie poczarowac. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nigdy sie nie ma, powiedzmy że mam na 90%. Nie ma śladów bicia blachy ani napraw powypadkowych, przynajmniej ich nie widziałem jak wygłuszałem całe auto ;p Majstrowałem tym ryglem w budzie, ustawiłem tak że drzwi jak się zamknął są na równo z budą ale teraz cięzko się otawierają i trzeba wręcz jebnąć aby się zamknęły czyli jest jakby za głeboko, a jak daje tak żeby otwierały się z lajtem, jak po drugiej stronie, to wygladaja z boku na lekko niedomknięte -_- problem tylko z tymi jednymi drzwiami jest. luzów własnie nie wyczułem  za bardzo, w sumie nie wyczułem żadnych bo jak bujam drzwami to całe auto chodzi razem z nimi... ale tam nie ma nigdzie indziej regulacji więc nie mam za bardzo innego punktu zaczepienia. drzwi na pewno nie bite bo je też wygłuszałem, byłoby od środka widac że coś jest nie tak 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być robiona karoseria za nimi.

Ale ja bym spróbował starej metody blacharzy.

Otwórz drzwi , podłóż jakąś kufajkę ( gruby wałek materiału) między zamknięte drzwi a karoserię na wysokości uchwytu zamka i dołem naciskaj na drzwi aby je delikatnie przegiąć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie powinno być widać na nadkolu od wewnątrz czy coś? tam też wygłuszałem i nie widziałem nic co wskazywałoby na jakąs ingerencję :/ czyli co, zamiast wymieniać sworznie skoro nie ma na nich luzu spróbować "naddać" po wazzupowemu? :D

na nadkolu od strony bagaznika też nic, no dosłownie wszędzie przy wygłuszaniu patrzyłem to nawet śladu bicia czy drutowania i wszystko zdrowiutkie, grama rdzewiuchy nie było 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nawet jak byś miał luz to nie wpływało by tak bardzo na głębokość odsadzania . Drzwi bardziej w dół spadły , lub się delikatnie zeskosowaly. W nubirze miałem luz taki że drzwiami można było ruszać i w rękach było to wyczuwalne to drzwi normalnie się zamykały , może lewarek ktoś źle podłożył , może coś poszło nie tak. Naturalnie nikt Ci nie zabroni pownerwiac się z tymi sworzniami przy wymianie i zdać relację :-D

Tutaj ktoś bardziej temat wybadal u kolegów z innego forum. 

Może da jakiś rzut na sprawę 

https://astraklub.pl/viewtopic.php?t=845403

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak nie ma luzu to nie bede dobrych sworzni wymieniał, zwłaszcza jak sie naczytałem że faktycznie można na to popołudnie zmarnować XD za dnia w weekend pomanewruje jeszczę tą blokadą, może jakąś fotorelacje strzele i spróbuje naddać tych drzwi. Na weekendzie coś powrzucam cieakwego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności