Skocz do zawartości

DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF


DPF-GPF-APP

Rekomendowane odpowiedzi

PROSZĘ PRZENIEŚĆ DO ODPOWIEDNIEGO DZIAŁU JEŚLI TUTAJ NIE PASUJE

 

Cześć, tworzę nową wersję aplikacji DPF Info (stara wersja jest tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=tm.dpfinfolite) która to również będzie obsługiwać w nowej edycji silniki OPLA itp.. oprócz kilku innych marek pojazdów i wariantów silnikowych. Wszystko pod spodem jak i na zewnątrz zostało napisane od nowa. Jest lepiej, szybciej i przyjemniej. Funkcjonalnie jest znacznie lepsza niż FDPF czy Forscan jeśli chodzi o zastosowanie w codziennym życiu. Oczywiście do Forscana nie podskakuję ale nie taki mam cel - zresztą zobaczycie. Szczególnie edycja PRO ma stać się takim codziennym kompanem dla waszego diesla, bo wersja darmowa ma tak naprawdę umożliwić sprawdzenie kompatybilności głównie.

 

dpfinfo-promo-1.23-small.jpg.cdca83ce45d205c3be29e9961ef944b4.jpg

 

Jeśli ktoś chce wziąć AKTYWNY udział w zamkniętych testach aplikacji to zapraszam do kontaktu.

Należy posiadać interfejs  BT ELM327 w wersji 100% kompatybilnej minimum ze specyfikacją 1.4b; smartphone z Androidem w wersji minimum 5.0 (poziom API 21); auto z silnikiem diesla (preferowany Ford, Opel, VW, Volvo), pula mam nadzieję będzie rosła w miarę szybko.

 

Aktualne wsparcie na dzień 2022-04-06 (nazwa / model i kompatybilne do tego):

  • FORD FOCUS DW10F/2015
  • OPEL ASTRA K B16DT/2018
  • OPEL INSIGNIA A20DTH
  • VAG-CRLB/2016
  • VAG-DFGA/2020
  • VOLVO V40 D2

 

Planowane do implementacji i testów:

  • OPEL VECTRA (Z19DT)
  • VOLVO V40 D3
  • DACIA DUSTER

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od razu, że jeśli jest ktoś tutaj na forum z Rzeszowa i posiada Vectrę C lub innego Opla z silnikiem Z19DT* to chętnie bym podjechał na miejsce bo skopałem wsparcie w nowej wersji i nie potrafię tego odtworzyć dokładnie na podstawie pierwszej implementacji bo cała aplikacja posiada teraz inną architekturę i zabugowałem się na amen z tym silnikiem tak że na sucho już nic nie zrobię. Potrzebuję podpiąć się do auta.

 

Jeśli macie jakieś pytania itp. o polecany sprzęt, jak to działa, czy coś innego to również zapraszam do pisania w temacie.
Muszę szybko ogarnąć jakiś landing page z informacjami o tej aplikacji. Prawdopodobnie będzie tylko po angielsku na start.
Pracy mam jeszcze bardzo dużo.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam gotowość a17dts  , z19dth , Zafira c 2.0 165 , Insignia a 2.0 160. 

(VW 1.6 cayc też się znajdzie) w razie potrzeby służę pomocą :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja z językiem polskim już jest dostępna publicznie!
Aktualnie założony jest limit użytkowników mogących testować i ograniczenie dla kraju (TYLKO POLSKA). Kto pierwszy ten lepszy.
 

https://play.google.com/store/apps/details?id=tm.dpfinfo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli apka podejdzie pod Corsę_D z silnikiem A13DTC, to też z chęcią potestuję. Silnik A13DTC jest kompatybilny (sterownik, te same PIDy) z A20DTH. Obecnie posiadam ELMy: vLinker_MC i Viaken VScan_STN2120 (oba bluetooth) . Telefony samsung: A5 z Androidem_6, i M31s z androidm_11, oraz stację multimedialną w corsie z androidem_8 (dla mnie najważniejsza, bo na stałe w aucie).

EDIT: Pobrałem i zainstalowałem apkę... w ciemno wybrałem w profilu samochodu insignię z 2.0DTx, natomiast w ustawieniach nie widzi mi sparowanych interfejsów, po wyborze pojawia się tylko pusta lista i "Anuluj". Identycznie na obu moich Samsungach. Chyba, że apka widzi tylko urządzenia podłączone w danej chwili z telefonem:huh:, jutro sprawdzę i dam znać. :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogoesSprawdź proszę czy Bluetooth jest włączony i czy uprawnienia aplikacji do wykorzystania Bluetooth są przydzielone, aplikacja musi mieć tryb administratora Bluetooth dla Androida. Jeszcze nikomu się to nie przydarzyło ale ja Samsungów w sumie nie testowałem wcale.

Wygrzebałem ze śmietnika SAMSUNGA J7 bo trudno to nazwać smartphonem no ale jest.. Wygląda mi na to że na SAMSUNGU appka nie potrafi sobie odpalić Bluetooth albo mam buga jakiegoś. No dobrze po to są testy :-)
Wpisuję sobie na listę do weryfikacji. Jak odpalisz Bluetooth to appka będzie działać, dobrze wiedzieć że A13DTC to to samo co A20DTx - dziękuję. Chyba będę musiał docelowo jakoś zreorganizować tą listę pojazdów żeby to było bardziej intuicyjne może.

Edytowane przez DPF-GPF-APP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, to chyba był jakiś błąd tzw. pierwszego uruchomienia apki, bo po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu apki, już widzi wszystkie sparowane urządzenia.:spoko:

EDIT: Poczłapałem jeszcze do biedrony (corsy) i uruchomiłem apkę na Samsungu M31s z profilem Insigni A20DTx i apka połączyła się z moim A13DTC (screen poniżej). Apka połączyła się na obu moich interfejsach (vLinker i VScan STN2120). Odczytane dane zgodne ze wskazaniami na innych aplikacjach (Torque, OPL_Monitor). Choć nie odczytała wszystkich informacji (przebiegu) z i tak bardzo nielicznej liczby parametrów, choć wiadomo, że akurat Twoja apka nie jest kombajnem, ale ma spełniać rolę monitorowania DPFu i pod tym względem jest oki. W czasie świątecznego wyjazdu spróbuję zaobserwować na apce wypalanie DPFu, bo powinno być.

Natomiast nadal apka raz widzi, raz nie widzi w ustawieniach sparowanych urządzeń. Tyle na dzień dobry. Więcej wrażeń, w tym o problemie na stacji multimedialnej napiszę w wolnej chwili na PW, żeby za bardzo wątku nie zaśmiecać.

XRecorder_14042022_221732.thumb.jpg.86e0c434d911a03125f80402f04a7f0c.jpg  XRecorder_14042022_223447.thumb.jpg.3179df8f8744d1f99ce9d6ee3e6af2ae.jpg

Edytowane przez bogoes
dodanie grafiki i tekstu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuję. A czy przypadkiem jeszcze nie używasz jakiejś appki w tle która mogłaby korzystać z BT w jakiś dziwny sposób? Może jakieś ustawienia oszczędzania energii?
Zapodam sobie Samsunga J7 na testy (strasznie słaby budżetowiec, dlatego tak o nim wcześniej napisałem że badziew) no nie mam nic nowszego w szafie.
No nic, temat do rozeznania - możliwe że wrzucę tam jakiś info screen zamiast pustej listy w takim razie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, nie używam w tle żadnych apek, pilnuję, żeby przy włączaniu jakiejś apki "motoryzacyjnej" wszystkie pozostałe były zamknięte. Nie udało mi się znaleźć żadnej zależności dlaczego raz pokazuje listę wszystkich sparowanych urządzeń, a raz nie. To znaczy najlepiej, jak łączę się z interfejsem dopóki nie uruchomi się stacja multimedialna, bo ona automatycznie łączy się z interfejsem i z telefonem (do obsługi połączeń telefonicznych), te ostatnie po prostu wyłączam (rozłączam) w telefonie. Natomiast w przypadku apek (kiedy nie zdążę przed uruchomieniem się stacji), to muszę wyciągnąć interfejs ze złącza i po kilkunastu sekundach wpiąć z powrotem uruchamiając jednocześnie połączenie z apką w telefonie. Poza tym, jak nie łączy się któraś apka, to sprawdzam interfejs włączając na chwilę inną "motoryzacyjną" apkę, żeby upewnić się, że mam połączony interfejs z telefonem. Trochę to brzmi skomplikowanie, ale mam swoje wypraktykowane sposoby. Dziś uzbierało mi się duuuuuużżżooooo tematów dotyczących apki (niestety głównie problemów), także może dam jeszcze dziś radę napisać więcej na PW (nie wiem, czy wystarczy "papieru":laugh:), a jak nie zdążę, to dopiero po Świętach znajdę wolną chwilę (jutro raniutko wyjazd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności