Skocz do zawartości

Metaliczny stukot, klekot Corsa D 1.4


Gość velkastar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość velkastar

Witam, 

pisze w sprawie Opla Corsy D 1.4. Jakiś czas temu zaczął głośno pracować, klekotał jak diesel ale niedawno było jeszcze gorzej bo podczas przyspieszania zaczął pojawiać się metaliczny szum, wycie. Pojechałem do mechanika wymienił rozrząd ale nadal to samo... po przejechaniu trasy 70km na postoju pracuje jak w filmiku niżej który nagrałem. Przebieg 180tys km olej zalany 10w40 choć chyba powinien być 5w30 ale myślałem, że mechanik bedzie wiedział lepiej ale chyba nie. Jakby trzeba jakiś dodatkowych informacji proszę pisać. Co moge teraz zrobić? na co sie szykować? Zawory? jeśli tak to remont i ogromne koszty?

 https://www.youtube.com/shorts/AQtWBYH9kJ0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj pasek i uruchom silnik. Jeśli dźwięki zanikną to będą pochodzić od osprzętu. Z filmiku można odczytać, że może to być ułożyskowanie pompy cieczy chłodzącej, no ale filmik nie oddaje kierunkowości dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość velkastar

Wymieniłem pompe wody oraz napinacz bo to one tak głośno chodziły, wiec dziekuje za podpowiedz. Teraz silnik chodzi jak na filmiku poniżej. Z tym klekotaniem a'la diesel coś sam moge podziałać czy raczej bez wiekszej znajomosci mechaniki samochodowej nie tykać? Przy obrotach 2tys jest wzglednie cicho i kultura pracy przyjemna na niskich obrotach jest głośno przy ruszaniu z małą ilością gazu to w ogole coś trzeszczy. Możliwe, że nowy rozrząd jest zle założony? Pozdrawiam. 

 

https://www.youtube.com/shorts/XtouBExkkmM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdził bym ciśnienie oleju.

Potem luz na łańcuchu.

A dokładniej sprawdzić pochodzenie dźwięku to stetoskop i szukanie jego największego nasilenia

 

 

A tutaj mała lektura

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velkastar

Niestety nie mam jak osobiście sprawdzic ciśnienia. A co powiecie na wypłukaniu silnika płukanka i zalanie 5w30 a nie jak teraz 10w40? Wiem, ze to wróżenie z fusów ale na poprawę jest cień szansy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, velkastar napisał:

Niestety nie mam jak osobiście sprawdzic ciśnienia.

To jedź do mechanika.Albo kup manometr.

2 godziny temu, velkastar napisał:

A co powiecie na wypłukaniu silnika płukanka i zalanie 5w30 a nie jak teraz 10w40? Wiem, ze to wróżenie z fusów ale na poprawę jest cień szansy? 

A co ma płukanka do klekotu?

Nic nie da.

Tutaj jest robota mechaniczna z silnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velkastar

Jutro będę miał okazje zmierzyć ciśnienie. Jeżeli na którymś będzie mniej albo przyjmijmy wszędzie będzie dobrze co robić dalej jeśli już będę się z tym jutro grzebał? Jaki powinien być mój kolejny krok? Sprawdzać ten łańcuch? Jak tak przystąpiłem ucho dzisiaj to klekot jakby na całej górnej płaszczyźnie miał taka sama głośność, nie ma chyba okolicy z której klekocze bardziej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, velkastar napisał:

Jutro będę miał okazje zmierzyć ciśnienie.

Ja pisałem o ciśnieniu oleju.

Łańcuch to podstawa ale gdy będzie słabe ciśnienie to i łańcuch będzie na obrotach słabiej napinany.

Dźwięk taki może być od hydropopychaczy lub same tłoki i korby

 

Przeczytaleś link który posłałem?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności