Skocz do zawartości

Bardzo wysokie spalanie gazu, silnik 1.2 80km


Gość bengalbengalsk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bengalbengalsk

Dzien dobry,

moim problemem jest spalanie gazu wynoszące 11-12l/100km
do niedawna spalanie bylo na poziomie 10l/100km co i tak jest dużym wynikiem ale jakoś do tego przywykłem.

Nie przekraczam 2700 obrotów

Instalacja gazowa to na 95% Stag 4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wyłącz LPG , zrób na samym Pb ok 50 -200 km i jedź do innego gazownika na pełną regulację wykonaną na drodze 

A do tego dobrze aby gazownik podpiął się interfejsem OBD2 do sterownika silnika i sprawdził czy są błędy z nim związane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bengalbengalsk
W dniu 22.05.2022 o 22:09, adam1954 napisał:

No cóż wyłącz LPG , zrób na samym Pb ok 50 -200 km i jedź do innego gazownika na pełną regulację wykonaną na drodze 

A do tego dobrze aby gazownik podpiął się interfejsem OBD2 do sterownika silnika i sprawdził czy są błędy z nim związane

Dzisiaj padła mi cewka nr 3, już chyba wiadome wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bengalbengalsk
13 godzin temu, adam1954 napisał:

Tam jest listwa DIS.

Ja rozpoznałeś że to 3 cewka?

Wyczytałem z komputera, że na cylindrze numer 3 zapłon wypada

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zapłonu nie musi być od cewki.

Wypadanie zapłonu może być od pompy paliwa , układu zapłonowego , wtryskiwaczy , czujnika temp. płynu , przepływki lub sterownika.

I teraz masz wybór.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też sprawdzić stan filtrów LPG, u mnie spalanie wróciło do normy po ich wymianie :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bengalbengalsk
3 godziny temu, adam1954 napisał:

Wypadanie zapłonu nie musi być od cewki.

Wypadanie zapłonu może być od pompy paliwa , układu zapłonowego , wtryskiwaczy , czujnika temp. płynu , przepływki lub sterownika.

I teraz masz wybór.

 

patrząc na to że cewki były w rdzawym nalocie i nigdy nie byly wymieniane wraz ze świecami od nowosci przez pierwszego właściciela to obstawiam cewki bo świece już wymienione dawno jak zaczęły sie problemy z jazdą 

37 minut temu, Flinston napisał:

Warto też sprawdzić stan filtrów LPG, u mnie spalanie wróciło do normy po ich wymianie :) 

filtry mają przejechane niecałe 3500km więc wątpie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bengalbengalsk napisał:

patrząc na to że cewki były w rdzawym nalocie i nigdy nie byly wymieniane wraz ze świecami od nowosci przez pierwszego właściciela to obstawiam cewki

Ja w Merivie mam na cewce(DIS-ie) najechane 240 tys.

W Felicji miałem zrobione 260 tys .

Cały czas oryg.

Więc najpierw sprawdziłbym czy jest iskra na wszystkich cylindrach .

Rdzawy nalot może tylko świadczyć o wilgoci w fajce .

Po spryskaniu sprayem do kontaktów nalot można usunąć.

A w Disie można wymienić fajki gumowe aby lepiej przylegały do świecy i wilgoci już nie będzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bengalbengalsk

To zweryfikuje czy jest iskra na wszystkich cylindrach, ale już wątpie że to cewki bo odkąd sczytałem błedy to od tego momentu jeżdzi tak jak chce i zapłon nie wypada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności