Skocz do zawartości

Problem z wciśnieciem jedynki i wstecznego


Gość SignumekPoli1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SignumekPoli1

Witam. Mam pytanie. Mechanik wymienił skrzynite biegów w signumie 1,9 disel rok 2006. Powodem była zblokowana jedynka i wsteczny. Wsteczny jest w jedynce. Po wymianie skrzyni jedynka i wsteczny raz wchodzą a raz nie. Przy ruszaniu ok, ale w trasie jak wrzucę 5 czy 6 później jedynka nie wchodzi. Po powrocie do mechanika powiedział że jest linka do wymiany. Znajomy mi powiedział że to nie żadna linka, uszkodził poduchę prawa pod skrzynią i to jest powód zacinania się tej jedynki. Czy może mieć on rację? A mechanik nie chce robić poprawek? Skrzynia kosztowała mnie 2 tys z wymianą, to nie małe pieniądze jak dla mnie, samochód stał u niego prawie 2 miesiące, bo rzekomo nie mógł dopasować skrzyni, bo Signum jest po lifcie. Proszę o wasze zdanie, bo nie wiem czy cisnąć gościa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie on dobierał , a samochód postawiony został z takimi samymi objawami jak masz teraz. Skrzynie chociaż wymienił ? Czy dalej masz swoją wstawioną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przypuszczam, że może być linka, jeśli z mechanizmem na skrzyni jest wsio OK.

Po to są linki, że nawet jak poducha sie oberwie, to biegi powinny wchodzić.

Viki miały chyba F40?

Jeśli tak, to zostałeś nabity w butelkę, bo te skrzynie się nie psują i można prawie w ciemno brać używkę za 300-400zł.

Ciekawe, dlaczego oddał niesprawne auto?

Skrzynię ci oddał starą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SignumekPoli1

Twierdził ze skrzynia była włożona on Alfy i nie była oryginalna od Signuma i inna by nie pasowała na gwintach, nie mógł dobrać skrzyni takiej samej po numerach i szukal takiej, po kilku próbach chociaż tego nie widziałem skrzynkę oddał do regeneracji, zostały wymienione tryby w tej jedynce bo niby dostało się coś między tnynt i u szczypał się zabek.

To możliwe że to ta linka do wymiany, nie może przesuwać się poducha jak z piątku czy szóstki jedynki raz mogę wcisnąć a raz nie? 

Skrzynia włożył ta sama po regeneracji. Przed naprawa jedynka i wsteczny wcale nie wchodziły. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności