Skocz do zawartości

Na co uważać przy kupnie.


Rekomendowane odpowiedzi

To już mniej więcej wiem czego chcę, chyba pójdę w benzynę, będzie łatwiej znaleźć mniej wyeksploatowane auto. Diesle to jednak zwykle duże przebiegi będą mieć . A jakoś dobry mechanik w okolicach Bytomia-katowic się znajdzie?  Ten warsztat w Siemianowicach co w pierwszym pana poście znalazłem jest najlepszy w okolicy jeżeli chodzi o Ople?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel8989 napisał:

Ten warsztat w Siemianowicach co w pierwszym pana poście znalazłem jest najlepszy w okolicy jeżeli chodzi o Ople?

Tak.

Nie jest tani ale bardzo dobry.

Benzyna 105 KM poczytaj dokładnie o nim . Tam nie popychaczy hydraulicznych.

Przed założeniem gazu sprawdź luzy zaworowe.

Dobry gazownik też wskazany aby za szybko nie wypaliło zaworów.

 

Diesel nie jestem nigdy do niego przekonany 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio to nigdy dobrze, więc wolę zapłacić więcej i mieć spokój. Chyba ostatnie pytanie o 1.6 105 koni i ewentualną naprawę kolektora jakie to mogą być koszta jeżeli rozsypie. Jednak najwięcej jest tych aut więc rączej takie kupie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A usunięcie tych klap wchodzi w grę? Miałem 1.9 150 koni i tam klapy usuwałem i nic się nie działo oczywiście były usunięte mechanicznie i programów. Bardzo często to się psuję czy jednak tylko mocno straszą i mogę mieć szczęście i nic mi się z tym nie stanie. 

Regenerację kolektora widzę za 350 zł ale to tylko elementy mechaniczne plus sterowanie tym kolektorem trzeba to ceny doliczyć jak by się też zepsuło . Na regenerację niby 2 lata gwarancji. Samych kolektorów do Merivy nie ma za wiele allegro . Nie chciał bym kupić samochodu którego nie da się później naprawić, sama Meriva bardzo mi pasuję, tylko szkoda że takie kombinacje z silnikami Opel zrobił, ale to w sumie nie Opel tylko wszystkie nowe silniki 

Edytowane przez Pawel8989

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , nie próbowałem jeszcze tego rozgryzać bo ja ich nie mam.

Ale mając dojścia do jakiegoś warsztatu ślusarskiego myślę że jest się w stanie to naprawić.

Zaślepianie ?

Raczej na pewno będzie waliło błędem.

A gdyby nawet nie to na pewno zmieni się mapa Pb więc do tak zmienionej ( zepsutej) mapy będzie strojone LPG . A jeżeli z kolei LPG będzie źle wystrojone to problemy szybko się uwydatnią.

Usunięcie klapek i wyprogramowanie to tylko u porządnego tunera a to tanie nie będzie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chce robić prowizorki, w 1.9 za usunięcie płaciłem 1200 zł z programowym wyłączeniem. Tanie nie jest ale naprawa jak widać też nie jest bezproblemowa i tania a kupno używki to tez niewiadomą. Nic martwić się będę jak będzie to u mnie do roboty. Narażie dobrze że wiem że jest jakieś rozwiązanie jak się te klapki rozsypią 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności