Skocz do zawartości

Opel Meriva B- błąd systemu antykradzieżowego (komunikat sprawdź system antykradzieżowy)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 16.08.2022 o 22:44, Wolter napisał:

Komunikaty od systemu antywłamaniowego (blokada auta rozusznik nie działa) miałem trzy razy (co dwa tygodnie) pierwszy raz udało sie na wyczucie odblokowac auto  poprzez zdjęcie klemy z akumulatora . Drugi raz skończyło sie wizytą na lawecie w serwisie (byłem w tym temacie zupełnie zielony i jeszcze wierzyłem w serwis że oni wszystko wiedzą i mogą )  i trzeci raz po naprawie w Oplu gdy serwis stwierdził że to wina kluczyka i odblokował auto i zamówł nowy kluczyk . Trzeci raz uruchamiałem  auto oczywiście z zapasowego dobrego kluczyka i  udało mi się również odblokowac auto w prosty sposób poprzez zdjecie klemy . Wieć temat zepsutego pierwszego kluczyka który blokuje auto odpada. Teraz mam odebrać dorobiony pierwszy kluczyk prawdopodobnie zupełnie niepotrzebnie. Po tym trzecim razie zgłebiłem temat na forach internetowych i dowiedziałem sie sporo z niemieckiego forum Opla . Problem/komunikat  gdy powstanie zostaje już na stałe i pojawia się cyklicznie co około 40 uruchomień .Usuwa sie go poprzez zdjecie klemy na 3 do 5 minut . Po około 41 uruchomieniach problem/komunikat  wraca wiec trzeba co jakiś czas w zalezności od ilości uruchomień zdjąć klemę i skasowac błędy. Problem prawdopodobnie tkwi w module BCM . To wnioski jakie opisał jeden z niemieckich uzytkowników Opla .Wymiana BCM jest kosztowna . Napiszcie co o tym sadzicie . Czy spotkaliscie sie z  tym problemem. Niestety jak piszą na niemieckich stronach nikt nie gwarantuje że wymiana jednego modułu  pomoże i nie trzeba bedzie wymieniać dalej metodą na może pomoże  .

Pozdrawiam

 

i jak się skończył temat?

 

W dniu 16.08.2022 o 22:44, Wolter napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak kolega Wolter, ja skorzystałem z usług przeprogramowania modułu i wszystko jest od tego czasu w porządku. Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności