Skocz do zawartości

Opel Meriva B- błąd systemu antykradzieżowego (komunikat sprawdź system antykradzieżowy)


Rekomendowane odpowiedzi

Komunikaty od systemu antywłamaniowego (blokada auta rozusznik nie działa) miałem trzy razy (co dwa tygodnie) pierwszy raz udało sie na wyczucie odblokowac auto  poprzez zdjęcie klemy z akumulatora . Drugi raz skończyło sie wizytą na lawecie w serwisie (byłem w tym temacie zupełnie zielony i jeszcze wierzyłem w serwis że oni wszystko wiedzą i mogą )  i trzeci raz po naprawie w Oplu gdy serwis stwierdził że to wina kluczyka i odblokował auto i zamówł nowy kluczyk . Trzeci raz uruchamiałem  auto oczywiście z zapasowego dobrego kluczyka i  udało mi się również odblokowac auto w prosty sposób poprzez zdjecie klemy . Wieć temat zepsutego pierwszego kluczyka który blokuje auto odpada. Teraz mam odebrać dorobiony pierwszy kluczyk prawdopodobnie zupełnie niepotrzebnie. Po tym trzecim razie zgłebiłem temat na forach internetowych i dowiedziałem sie sporo z niemieckiego forum Opla . Problem/komunikat  gdy powstanie zostaje już na stałe i pojawia się cyklicznie co około 40 uruchomień .Usuwa sie go poprzez zdjecie klemy na 3 do 5 minut . Po około 41 uruchomieniach problem/komunikat  wraca wiec trzeba co jakiś czas w zalezności od ilości uruchomień zdjąć klemę i skasowac błędy. Problem prawdopodobnie tkwi w module BCM . To wnioski jakie opisał jeden z niemieckich uzytkowników Opla .Wymiana BCM jest kosztowna . Napiszcie co o tym sadzicie . Czy spotkaliscie sie z  tym problemem. Niestety jak piszą na niemieckich stronach nikt nie gwarantuje że wymiana jednego modułu  pomoże i nie trzeba bedzie wymieniać dalej metodą na może pomoże  .

Pozdrawiam

Edytowane przez Wolter
Poprawki błędów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akku jest nowy po pierwszym komunikacie wymieniłem bo sporo postów na forum wskazywało właśnie na akku 

Ale gdy pierwszy raz pojawił się komunikat o błędzie  akumulator miał 6 lat - oryginalny od nowości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Ciekawe tyko dla czego komunikatu nie można skasować.

Napisz do drahe .

On się zajmuje CIMami .

Może będzie coś wiedział co się dzieje z BCM?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamknąć do wymiany jest moduł BCM (kolejna diagnoza serwisu) . Kolejka po moduł na kilka m-cy ale da sie jeździć . Tylko należy kontrolować ilość uruchomień silnika  i okresowo (co 35 uruchomień max 40 ) zdjąć klemę minusa na 5 minut . Oczywiście pojawią się typowe komunikaty jak po odłączeniu zasilania o szybach no i kluczyk musi się zsynchronizować  (chwila na zapłonie).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam podobny problem ze swoją Meriva B z2016 roku, męczę się tak od grudnia, wszyscy rozkładają mechanicy rozkładają ręce. Próbowałem sam coś ogarnąć bo hobbystycznie trochę czasu spędzam w garażu. Po kilkunastodniowych poszukiwaniach usterki stwierdziłem że to musi być wina sterownika modułu nadwozia (skrzynki z bezpiecznikami wewnątrz auta) ponieważ to w nim znajduje się immobilizer. Po długich poszukiwaniach modułu znalazłem po 3 miesiącach, moduł został zresetowany i przypisany do auta. No niestety to nie pomogło i znowu jestem w punkcie wyjścia. Zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę, po wystąpieniu błędu, odpięciu klemy owszem wszystko wraca do normy na około 8 dni, tyle że stan kilometrów licznika również się cofa do stanu sprzed tych kilku dni i tak za każdym razem.

Będę bacznie obserwował forum ponieważ sprawa jest zagadkowa.

Pozdrawiam.

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności