Skocz do zawartości

piszczące hamulce


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, ze nie mam plywajacego tloczka, to sa zwykle delco typ h :evil: Ten typ lubi sie zapiekac, ale felgi sa rownomiernie letnie po jezdzie, nie parza ani nie mozna na nich usmazyc jajecznicy.

Zmienilbym zaciski na ATE 256 ale musialbym tez szukac nowych felg letnich. Pomecze sie jeszcze te pol roku na tym co mam. Na szczescie mam magiczne pokretelko "volume" i piski ustaja :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć,

 

Mam nowe klocki i tarcze z przodu i jak jade jest ok ale jak zachynam hamować to piszczą mi hamulce; przy mocniejszym naciśnięciu pedału hamulca pisk ustaje - piski występują przy ciepłych hamulcach.

Kto podpowie co to mo0że być ? No kto ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem tarcze na gorszej jakośći a klocki Ferodo , mam tak przy Pierwszym chamow. pisk dochodzi z lewej strony , puzniej ustępuja . Moim zdaniem To przez gorszej jakośći tarcze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wróciłem od mechanika - pisk dochodził z tylnego koła, "bo klocek ocierał o rant". Zużycie klocków znikome, tarcze ok. Trochę szlifu po krawędzi klocka (żeby nie ocierał)i ok.

 

Taka diagnoza i taka naprawa.

Skuteczna, nie piszczy, hamulce działają :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Ja też mam problem z piszczącymi hamulcami.

Od razu napiszę że klocki (tylko klocki, bez tarcz) wymieniane były przy przebiegu jakieś 114 tyś, teraz jest 128tyś, tarcze były w dobrym stanie i wydaje mi się że teraz też są(klocki kupowałem w granicach 100zł i teraz zastanawiam się czy warto było oszczędzać) :twisted: , a klocki piszczą od zmiany opon na letnie. Wcześniej na zimówkach tego piszczenia nie słyszałem. A więc tak, u mnie piszczy tylko prawa strona (od pasażera), piszczy po jakichś 5 -10 km, początkowo pisk pojawiał się przy ostrych zakrętach w lewo, a teraz już piszczy nawet przy jeździe na wprost, jak jest nierówna droga i koło poskakuje na dołkach, początkowo piszczało przy małych prędkościach a teraz już nawet przy dużych i jeszcze nie dawno nie piszczalo przy hamowaniu, a teraz już zaczyna... Po zatrzymaniu się gorąca jest tarcza z prawej strony (często parzy) tak więc ewidentnie klocek cały czas hamuje, dodatkowo przy hamowaniu czasem ściąga na prawo, a auto nie było bite by miało ściągać w prawo, ehh...

Jakieś 2 tygodnie temu byłem z problemem u mechanika i mówił że tłoczek nie jest zardzewiały i odbija. Może problemem są zardzewiałe/zabrudzone prowadnice na zaciskach i klocek nie przesuwa się tak jak powinien?

Proszę powiedzcie co to może być, jak to naprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim odpowiednie czesci w klockach jak i zacisku maja byc nasmarowane a do tego w aso mamy taki specjalny smar jak klocki piszcza. Jeszcze sie krawedzie klockow ( wszyskie 4 krawedzie) zfazowuje na papierze sciernym i juz nie piszcza klocki. Mimo wszystko zazwyczaj to wina klockow to piszczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności