Skocz do zawartości

Odma. 1.4 16V Meriva A


Navia

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie uszczelki pokrywy zaworów  dopilnowałam aby też była wyczyszczone rurki odmy . 

Robię dziennie ok 160 km do pracy. 80 w jedną stronę . 

Czy to możliwe aby jednak silnik się nie dogrzewał na takim odcinku skoro mam w rurce tzw. masło czy jak tam kto woli majonez ? 

Olej dopiero co wymieniony. 

 

A może ten typ silnika tak już ma ? 

 

IMG_20221004_101529.thumb.jpg.de3e8b2aa30bdaf8bcc247c2fc82b4a6.jpg

 

 

IMG_20221004_101509.thumb.jpg.bd26266c996f7f55b8e92459d4ec1794.jpg

 

Tak nie powinno być moim skromnym zdaniem . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

W zimę napewno tak miałem w tej merivie, wg mnie ten typ tak ma, może to przez umiejscowienie ich na wierzchu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz pokrywę i odwrócisz, to zobaczysz, że po stronie ssącej i kawałek na wydechowej jest "pokrywka"

To właśnie tam jest ten filtr labiryntowy.

W c20xe to było demontowalne i można było czyścić, w nowszych niestety jest zgrzane i tylko można płukać i dmuchać......

 

A to musi być drożne, bo inaczej mogą się cuda robić, nawet majonez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 22:32, ja37 napisał:

Nie powinno tak być.

Mój silnik też ma na wierzchu i takiego majonezu nie mam, mimo, że do pracy mam 2km.

Ale czy ty masz też merivę z tym silnikiem?

 

Mnie ani oleju nie bierze ani nie miesza się płyn a rurki zaklejone w tamtym roku były a robie więcej KM do pracy i wiele dużo odpalam auto.

 

Ta mała idąca na tył w zasadzie zostaje z małym prześwitem choć nie żyje tym tak bardzo bo na moje oko ten typ tak ma - może przez to że termostat się tak otwiera? Nie wiem bo normalnie wskaźnik w zimie trzyma ~80C, astra f miała bliżej 90C przykładowo ale to może być tylko inne umijescowienie czujnika.

A i jest LPG jakby to coś miało zmienić.


Może jak nie ma przedmuchów w silniku to tam poprostu nie ma za dużego ruchu powietrza i się zbiera na zimnych ściankach? Trzeba by chyba założyć jakąś otulinę ale z ogrzewaniem tylko co to da?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się jak powinno być ale tak miałem z ciekawości patrzać w tamtym roku czy może tym zimą.

 

Patrzyłem wczoraj na grubszy wąż od strony przepustnicy i jest czysto - nie to co na screenach wyżej. No ale teraz jest na plusie i to sporo więc dziwne jak by już to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności