Skocz do zawartości

Radio CD30


Gość Paweł Werdyn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Werdyn

Radio CD30 gra dobrze ALE się nie wyłącza po wyjęciu kluczyka. Trzeba manualnie wyłączyć centralnym przyciskiem. Samo się nie włącza. Czy to efekt awarii radia  ( podłączenie łączówki wygląda na fabryczne bez ingerencji (?), czy może to efekt nietypowego ustawienia parametrów radia w menu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Werdyn
10 minut temu, Marcin 83 napisał:

A jak po wyciągnięciu kluczyka otworzysz drzwi to się wyłączy ?

Nie wyłącza się. Gra dalej nawet po zamknięciu pojazdu, co przy cichym odsłuchu i pośpiechu grozi rozładowaniem aku...:(.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Werdyn

Oooo to jest myśl. W instrukcji CD30 znalazłem sposób aktywacji/dezaktywacji automatycznego włączania/wyłączania tej funkcji. Może poprzedni użytkownik coś w tych ustawieniach zmieniał. Jutro z rana sprawdzę. Dzięki za sugestię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Werdyn

Nie, nie włącza się po włączeniu kluczykiem zapłonu. Radio trzeba włączyć centralnym przyciskiem i tak samo wyłączyć. Może poprzedni właściciel nie chciał aby się automatycznie włączało po przekręceniu  kluczyka i wyłączył tę opcję. A może radio miało przypadłość spotykaną w Oplach i VW tzn. samodzielnego włączania się i wyłączenie tej funkcji uruchamiania radia po przekręceniu kluczyka rozwiązało sprawę. No, włączenie się samodzielnie radia na parkingu o 3 rano, nie jest pożądane i zdrowe dla aku...:).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się przejmujesz.

Ja już dawno przestałem, bo barany potrafią o północy na przykład wrócić do domu i jeszcze z 10 minut łupią basami,tylko wyjść i przyjebać w łeb.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Werdyn

Przeglądając ustawienia, znalazłem ustawienie  "Ign.Logic" = OFF.  Po przestawieniu na ON wszystko działa OK. Tzn. po włączeniu zapłonu włącza się radio na  ostatnio słuchanej stacji z siłą głosu przed wyłączeniem. A po wyjęciu kluczyka, wszystko gaśnie i radio też. Powstaje tylko pytanie: czy owo ustawienie na OFF było przypadkowe, czy celowe z racji, że kierowca był melomanem i słuchał radia/CD przy wyłączonym zapłonie czekając na ....żonę, narzeczoną itp.itd.etc. Czy też może celowym zabiegiem aby wyeliminować zdarzające się przypadki samoczynnego włączenia radia w zaparkowanym samochodzie. Ja słucham radia z umiarkowaną siłą głosu i włączenie się samodzielnie radia o 02:30 nie przeszkadzało by sąsiadom (Corsa parkuje w pewnej odległości od okien) ale mój aku nie byłby z tego zadowolony i może rano " odmówił by posługi"....). Trzeba obserwować temat. Teraz wieczorkiem odwiedzę Corsę sprawdzając czy wszystko OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności