Skocz do zawartości

Problem z obrotami silnika.


Marchm62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu od nie dawna.Otóż mam astrę H 1.9 cdti 150 km.Od niedawna mam kłopot bo astra od zera jedzie doskonale na każdym biegu do momentu póki nie przekroczy 2100obrotów.Nie kopci ,nie wyświetla jakich kolejek błedów..podmieniałem z drugiego przepływkę,czujnik doładowania,ciśnienia paliwa ,zwrotny paliwa ,EGR,turbo wszystko w miarę ok.jak przyśpieszam idzie jak dawniej pełna moc ,ale tylko do 2100 obrotów.co może być przyczyną?....narazie nie mam możliwości podjechania pod kompa....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być tyle że bez kompa można w ciemno sobie podmieniać , od turbiny po wtryski , całe doładowanie, nieszczelności , podciśnienia, filtry 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem przy niedzieli na diagnostyce pod kompem.totalnie nic.brak błedów.wszystkie parametry w normie.cisnienie paliwa,wtryski ,czujniki od obrotów wałka itp.wszysko ok.do 2100/obr.sprawdzone połaczenia kostek elektr.od ECU.wszystko ok.zachowuje się identycznie jak benzyniak przy max obrotach gdy odcina zapłon.ktoś coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marchm62 napisał:

diagnostyce pod kompem.totalnie nic.brak błedów.wszystkie parametry w normie.

Ok.

Ale problem jest powyżej 2100 obrotów.

Ciężko było sie przejechać i patrzeć na parametry??

Jak tobie ciężko, to nam wcale sie nie chce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ja37 napisał:

Ok.

Ale problem jest powyżej 2100 obrotów.

Ciężko było sie przejechać i patrzeć na parametry??

Jak tobie ciężko, to nam wcale sie nie chce.

 

Kurcze jechanie było wszystkie parametry w normie.moment odcięcia nic nie odstaje od powiedzmy normy.totalnie nic.gazowane na postoju również...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ja37 napisał:

Czyli wsio jest ok.

Po co temat?

Kolego dzięki za zainteresowanie i konstruktywną odpowiedż.ale czy uważasz że trafiłem tu z nudów bo nie mam co w domu robić.? Szukałem pomocy podpowiedzi.widze że jej tu nie znajdę.pierwszy raz niewiem o co kaman...ale są doktory mądrzejsi odemnie mam nadzieję że ogarną.....jak będę wiedział to napiszę...dla potomnych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można ogarniać, jak wszystko jest ok według ciebie?

Zastanów się, bo raz piszesz,że nie jest ok, a jednak na podłączonym diagnoskopie jest ok.

Gdzie jest prawda?

 

ja podejrzewam, gdzie jest.

Jest w mechaniku, u którego byłeś.

On pewnie tylko zobaczył czy sa błędy i nic więcej.

Albo ma sprzęt, a nie umie z niego korzystać.

Albo ma sprzet do wszystkiego, czyli w praktyce do niczego.

Godzinę temu, Marchm62 napisał:

Szukałem pomocy podpowiedzi

Do tego trzeba mieć jakieś dane.

Bez danych, to wróż Maciej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności