Skocz do zawartości

Osłona pod silnik


cinek26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ,posiadam od niedawna samochód opel meriva B benzyna rok produkcji 2011 silnik 1.4 120 km ecoflex mam pytanie odnośnie osłony dolnej silnika ponieważ u mnie jej nie ma szukałem czytałem i są rożne odpowiedzi że jedni maja inni nie że tylko diesle fabrycznie tą osłonę posiadały.Czy ktoś ma podobny model co ja i posiada taka osłonę bądź próbował ja założyć samemu.Na internecie są zamienniki podjąłem próbę kupna i montażu ale nie pasowała ponieważ rura wydechowa dotykała tej osłony a co za tym idzie podczas jazdy nagrzewała by się ta osłona.Jeśli ktoś zakładał taką osłonę to proszę o podpowiedz gdzie kupić żeby pasowała to mojego modelu samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mam osłonę pod silnikiem, ale jest to tzw "osłona na bezdroża" wykonana ze stali, montowana na 3 fabryczne otwory pod nitonakrętki typu HEX.

W razie czego służę fotkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem w autoryzowanym serwisie opla i tam powiedzieli mi że silniki benzynowe nie miały fabrycznie montowanej tej osłony tylko diesel.Więc sam już nie wiem czy wogule taką osłonę dokupi bo te z tworzywa sztucznego niby mają pasować a nie pasują .Ta osłona ze stali jakiś link gdzie taką można kupić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt  . silniki benzynowe nie miay osłon montowanych fabrycznie .Ja osobiście zamontowłem i jest ok , Jest to tylko iwyłącznie osłona od syf który leci z pod kół na silnik , n anecie  są takowe do Merivy A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cinek26 napisał:

Witam byłem w autoryzowanym serwisie opla i tam powiedzieli mi że silniki benzynowe nie miały fabrycznie montowanej tej osłony tylko diesel.Więc sam już nie wiem czy wogule taką osłonę dokupi bo te z tworzywa sztucznego niby mają pasować a nie pasują .Ta osłona ze stali jakiś link gdzie taką można kupić?

https://sklep.dixi-car.pl/oslona-silnik-astra-hzafira-bmeriva-2006-p-2871.html?osCsid=e48e8fe9d53478a0cf3bbf3dfaf781e3

779395209_Zdjcie0701.thumb.jpg.9082e7e0d797ba7a57f0f751ff2d51bd.jpg

 

Nie wiem skąd teraz taka cena, bo ja zapłaciłem za nią w 2016roku niewiele ponad 300zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załoźyłem z tworzywa i pasuje idealnie i kosztuje grosze  . Metalowa ma minus . Do wymiany oleju trzeba demontować całą . W plastikowej jest wizier do korka w misce . Ale to kwestia gustu , no chyba że dziadkowozem wybierasz albo jeżdzisz po bezdrożach 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tworzywa nie pasowała do mojej merivy bo przylegała w całości do rury wydechowej a co za tym idzie skoro to tworzywo to by się nagrzewało,chyba że trafiłem na zły zamiennik w internecie jest kilka rodzajów różnych producentów i każdy pisze że ma pasować do merivy B.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi zakładałem plastikowy zamiennik. Połowę dziur trzeba było na nowo wiercić obok , a rewizja to dramat , wycięta wyzynarka , do wymiany i tak trzeba cała ściągać . Ale może są lepsze zamienniki, tamta kosztowała 180 . Ale plastik wytrzymały i elastyczny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności