Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 2004 rdzawy osad w zbiorniku płynu chłodniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nietypowy problem, a jeszcze minie kilka dni zanim podjadę do mechanika, nie ma mnie w Polsce. Auto przejąłem w idealnym stanie z przebiegiem 110 tys. km.  w 2020 roku. Służyło super. Niedawno zauważyłem okropny, rdzawy osad w zbiorniku od płynu chłodniczego. Mechanik wyczyścił cały układ i cieszyłem się kilka dni. Póżniej ogrzewanie działało bardzo słabo i po małej trasie okazało się, że zepsuła się pompa wody. Przy okazji wymieniłem jeszcze tylne, prawe łożysko. Nadal ogrzewanie działa bardzo słabo. 2 dni temu doszedł problem. Gdy auto stoi od wieczora do popołudnia, to odpalam pierwszy raz i pokazuje się kontrolka z kluczem. Oznacza to awarię układu elektroniki. Nie można dodać gazu, mimo naciskania pedału. Jednak, gdy odpalę auto drugi raz, to kontrolka znika i auto pracuje, tak jak zawsze, oczywiście z usterką w postaci słabego grzania. Dodam jeszcze, że od awarii pompy wody termometr na wyświetlaczu pokazuje przez chwilę normalną temperaturę, a po chwili, gdy było -8, pokazało +4,5. Czy dojadę na spokojnie i o co poprosić mechanika, gdyż mam niewiele czasu na pobyt w warsztacie. Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Termometrem bym się nie przejmował. Czy adekwatne będzie odpowietrzenie nagrzewnicy i skasowanie błędu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie do komputera diagnostycznego coś może powiedzieć.

My nie wróżymy.Potrzeba suchych danych.

Masz checka to jest błąd trzeba podpiąć i zobaczyć co się dzieje.

 

Słabe grzanie to może być wiele rzeczy.

Otwarty obieg duży (czyli termostat otwarty na stałe ) .Sprawdzisz to chwytając za wąż od termostat-chłodnica chwilę po odpaleniu ,czy się grzeje czy zimny .

Węże od nagrzewnicy mają się grzać , znaczy zasilający nagrzewnicę  ma być ciepły i potem stopniowo się nagrzewają obydwa bo ciepły płyn wraca do silnika.

Klapka od ciepłe -zimne w regulacji w kabinie może być zacięta na zimne .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności