Skocz do zawartości

Astra J 1.7 CDTI 110km - gaśnie na wolnych obrotach


Maniek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od dłuższego czasu borykam się z problemem w swoim egzemplarzu. 

 

Na początku stycznia wymieniłem scv (falowały mi obroty) i falowanie ustało. Chwilowe spalanie 0.4-0.5 ale mam problem z samoczynnym gaśnięciem maszyny. Czy to ciepły czy zimny silnik auto potrafi samo zgasnąć np na światłach lub podczas odśnieżania. Podczas jazdy nie widzę żadnych zmian - spalanie takie samo, przyspieszanie też. 

 

Wymieniłem Scv, filtr paliwa( nie był nawet specjalnie brudny ostatnia zmiana 1.5 roku temu) , przeczyscilem EGR oraz MAP sensor (oba nie były zabrudzone - bardziej bym powiedział że był na nich normalny nalot i ślady użytkowania)

 

Jedyne co zauważyłem to pocenie się przy rurce intercoolera ale to oblecialem forum i widziałem że wymiana uszczelki pomoże muszę ją zamówić w najbliższym czasie ale czy to może mieć wpływ?

 

Ktoś miał podobnie ? Skończyły mi się pomysły a poziom wkur....żenia osiągnął Max...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, Marcin 83 napisał:

Zaobserwowałeś jakie jest ciśnienie na szynie cr gdy to się dzieje ? 

 

 Niestety problem nie ja tyle nieregularny że nie potrafię go "wywołać" są dni albo i tygodnie że auto nie ma problemu przez 7-10 dni i nagle coś mu się odwidzi ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Najgorsze co może być. A gaśnie dłuższy moment czy porostu tak jak ze stacyjki ,?

Powiedziałbym że jak z stacyjki. Zgaśnie i za chwilę odpala normalnie bez problemu od strzała 

 

Widzę że w sumie jesteś obok mnie bo z Chorzowa a ja z Świętochłowic. Może masz jakiegoś sprawdzonego mechanika od opli ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar-tech Siemianowice Śląskie 

Po takim zgaszeniu nie ma śladu w sterowniki o żadnym błędzie ? Przy wymianie Scv robiłeś przyuczenie małej dawki paliwa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maniek91 napisał:

Powiedziałbym że jak z stacyjki. Zgaśnie i za chwilę odpala normalnie bez problemu od strzała 

Ja bym wymienił profilaktycznie kostkę stacyjki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Mar-tech Siemianowice Śląskie 

Po takim zgaszeniu nie ma śladu w sterowniki o żadnym błędzie ? Przy wymianie Scv robiłeś przyuczenie małej dawki paliwa ?

 

 

 W komputerze nie ma żadnego błędu... Nic... Co do scv próbowało chyba 4 mechaników wykonać tę operację i wszędzie to samo. Próbowali na Delphi, cdp, i dwa jakieś większe kombajny, ale za każdym razem to samo. Rozpoczynal się proces, dochodziło do 100% i pisało że niepowodzenie. 

 

Dziś rano podczas czekania aż odpuści mróz na szybie udało się złapać ten moment gaśnięcia ... (W tle chodzi nawiew. Chciałem go wyłączyć i powtórzyć ale już nie wystąpiło. Dopiero pod praca na ciepłym silniku przy parkowaniu , ale wydaje mi się że częściej jest to na zimnym) 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowe spalanie masz strasznie wysokie. Ja przy minus 5 miałem zaraz po odpaleniu 0,8 a po włączeniu ogrzewania elektrycznego i nawiewu na szybę i swiatel max 1,2 chyba że akumulator masz wykamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności