Skocz do zawartości

Nagły chwilowy spadek obrotów Astra J A16XER 2010r.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jak w temacie mam problem z nagłym chwilowym spadkiem obrotów.

 

Opis problemu:
Z tego co zauważyłem to najczęściej podczas rozgrzewania się silnika występuje nagły spadek obrotów tak jakby prawie zgasł ale się wybronił choć 2 razy na światłach zgasł faktycznie.
Obroty nie falują silnik pracuje równo i kiedy stoję w miejscu i się to przytrafi to tylko raz nagle spadną obroty po czym wrócą na swoje miejsce - podczas spadku obrotów nie ma żadnego dławienia, prychania ani nic, po prostu pracuje równo i nagle spadają prawie do zera i wracają na miejsce(wszystko trwa 2 sekundy).
Kiedy jadę i to się wydarzy to dosyć mocno szarpnie autem i pojawia się komunikat z systemem EPS - zakładam, że ten komunikat jest następstwem problemu.

 

Wczoraj wymieniłem świece. Stare były już dosyć zużyte. Dziwne bo 3 gniazda były zalane olejem do połowy ale podejrzewam, że żona je tak kiedyś załatwiła jak dolewała olej. Co do cewki to trzy fajki mają ułamany plastik pod gumą i jest to cewka Delphi z numerami OEM. Nie wiem czy od nowości czy już była wymieniana - auto z 2010 i ma 200k przejechane. Ogólnie nie czuć wypadania zapłonu czy nierównej pracy więc wydaje mi się, że mimo że jest już po przejściach to jeszcze działa. Dodam jeszcze, że akumulator jest nowy.

 

Co może być przyczyną nagłego/chwilowego spadku obrotów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej tak dla potomnych:

 

Przeskanowałem auto i wyszedł błąd czujnika wału korbowego P0336 o ile dobrze pamiętam.

 

Najpierw wymieniłem cewkę bo stara trochę już zużyta i popękana była i wymiana była już tylko kwestią czasu  jednak nie naprawiło to problemu choć silnik tak trochę lepiej zaczął pracować.

 

Później wymieniłem czujnik wału na taki sam po numerach no i problem ustał. Nowy czujnik to Delphi SS11321.

 

Temat uważam za zamknięty.

 

Dzięki!

 

Edytowane przez Janki_19

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności