Skocz do zawartości

Braki mocy a wszystko wymienione (prawie)


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Biała strzała 1.3cdti,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chętnych zagłębić się w problem mojej asterki.

od jakiegoś dłuższego czasu mam problem ze spadkiem mocy, wciskam gaz w podłogę a reakcja jak by za mało paliwa dostawał. Po chwili jak bym kopa w plecy dostał łup i dostaje mocy. Jak ma dzień lepszy i łapie trochę mocy to i wskazanie turbiny jest w miarę dobre bo zamontowałem wskaźnik doładowania a jak ma gorszy mulacy dzień to i turbo szwankuje ale na zdrowy rozsądek turbo napędzają spaliny, jak mało paliwa to i mniej spalin i mniejsze doładowanie.  Na komputerze pokładowym zużycie chwilowe podczas mulenia przy gazie w podłodze maksymalnie pokazuje 10-14 l/h a jak ma lepszy dzień 22-24L czyli jak powinno być. Jeden z wtrysków trochę więcej puszcza na przelew można powiedzieć o 2/5 więcej niż 3 pozostałe .

teraz opisze co wymieniłem.

 

turbo 2gi raz po regeneracji świeże 

czujnik ciśnienia w szynie paliwowej

zawór wys ciśnienia w pompie cr

map sensor

weze dolotu

intercooler

weze podcisnienia

zawor n75

Świece żarowe 

lambda

egr wywalony

i wiele innych dupereli i problem dalej jest. Dpf brak w mojej wersji, może kat zapchany przy zdjętym wydechu za siatką wrażenie miałem jak by był tłumik założony można jeździć bez tłumika tak cicho a może na pompie wstępnej siatka przypchana. Szczerze mówiąc nie mam już pomysłów i prosił bym kogoś o pomoc bo nie da się jeździć normalnie a pieniędzy juz tyle wydałem ze głowa mała .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by pojeździć z livedata i sprawdzić anomalie , tak to szukanie igły w stogu siana . Błędów całkowity brak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i stety błędów brak jak by coś się pojawiło to było by prościej wywnioskować co i jak a tak to jak mówisz szukanie igły 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live data - juz jakiś elm i taki car scanner coś co powie - szczególnie ciśnienie na listwie jakie się generuje bo chyba tam coś nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam op com chinola ale nie jestem w stanie wywnioskować co i jak bo nie znam parametrów poprawnej pracy silnika. Dodam ze przy wciśniętym gazie w momencie kiedy dostaje kopa to robi się ciemno za mną czyli przykopci jak by do ognia wlać benzynę taki strzał chmury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie była wymieniana od fabryki chyba, tylko czyściłem preparatem do tego ale chyba wymienię i zobaczymy co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Chyba wszystko wskazuje na układ paliwowy, dzisiaj wyskoczył błąd p1191-67 ciśnienie w szynie paliwowej poza zakresem i oczywiście autko z kluczykiem i kompletny brak mocy. Teraz pytanie co pierwsze wymienić wtryski czy pompę cr. Jeżeli wtryski to może ktoś już regenerował takie wtryski i podpowie jaki to koszt był bym wdzięczny silnik z13dth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności