Skocz do zawartości

Opel Astra F 1,4 8v 60km trzyma wysoką temperature.


Sd8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam monowtrysk :) raczej nie przejmuje się tym okopceniem bo świece po dłuższej pracy silnika są tego samego koloru z początku coś przykapca te świece ale później jest dobrze ? nad korkiem zbiorniczka myślałem i nadal myślę wczoraj założyłem jakiś inny raczej nie sprawny bo silnik się zagotował przy 100 stopniach i wode wyrzuciło bo wrzała czyli nie trzyma ciśnienia ten korek kupię chyba nowy ze sklepu tylko jakiej firmy?? Czy nie ma różnicy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź obudowę termostatu powinnien mieć zakres pracy temperatury , prawdopodobnie się kończy bo powininen puszczać w okolicy 98 i walić do 93 a przy takiej pogodzie żadko 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, drut5 napisał:

Sprawdź obudowę termostatu powinnien mieć zakres pracy temperatury , prawdopodobnie się kończy bo powininen puszczać w okolicy 98 i walić do 93 a przy takiej pogodzie żadko 

 

Ale termostat wymieniłem właśnie na firmy Dayco Poprzedni bardzo ciężko się wciska i uszczelka spekana cała wiec wymieniłem, mam też oryginalny wahler niby 92°-107° ale bez uszczelki myślę czy nie przełożyć go i dać uszczelke z tego nowego dayco a na tym nowym chyba nic nie było napisane albo nie zauważyłem, najpierw zaleje układ normalnym płynem i wymienię korek zbiorniczka później jak nie będzie poprawy zamienię ten termostat 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1954 napisał:

Zamontuj Vernet by Calorstat i po problemie

No zobaczę, ponoć pompy wody z tej firmy były wadliwe? Czy coś, gdzieś czytałem na jakimś forum, a chwalili właśnie oryginalny niemiecki wahler i właśnie taki posiadam w dobrym stanie tylko uszczelki brakuje właśnie :P zrobię tak jak pisałem zaleje płynem, i prawdopodobnie wymienię korek zbiorniczka jak nie pomoże to założę ten mój termostat a jak to nie pomoże to wtedy jeszcze zaryzykuje i kupię ten co polecasz no i zobaczymy narazie brak czasu aby się tym zająć może niedługo na wolnym coś będę działał :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2023 o 20:14, adam1954 napisał:

Ja Ci radzę Verneta. Ty zrobisz jak chcesz.Nie piszę o pompie lecz o termostacie

 

Wymieniłem termostat na ten co miałem i teraz podczas jazdy w trasie trzyma 91-94 stopnie zależy czy przyspieszam czy jadę spokojnie, w powolnej jeździe 95 no i w korku do 100dobija, wyczytałem że można wyjąc zaślepki z grilla i faktycznie mam takie i grill jest zatkany dlatego ma bardzo słabe chłodzenie, wyjmę jeszcze te zaślepki i będzie dobrze bo już nie gotuje się a no i wymieniłem wodę na płyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeździłeś na wodzie w układzie który ma podniesione ciśnienie i jest zamkniety? To gratuluje pomysłu. Jak się mogło nie gotować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, adam1954 napisał:

 Jeździłeś na wodzie w układzie który ma podniesione ciśnienie i jest zamkniety? To gratuluje pomysłu. Jak się mogło nie gotować

 

Sama w sobie woda nie gotowała się (nie bulgotała) dopóki nie odkręciłem korka zbiorniczka przy ok 100° wtedy zaczynała bulgotac przez chwile, z gotowaniem chodziło mi o temp która trzymał silnik przy jeździe było 97-98 stopni, termostat który wymieniłem poprawił to na 95 przy takiej samej jeździe więc nowy ze sklepu był wadliwy (chyba się zaciął bo ciężko było go wcisnąć dopiero po tym jak puścił znów się wciskał jak ten co zamontowałem)  na wodzie płukałem tylko układ chłodzenia z syfu ktory pozostał po wymianie uszczelki i ogólnie do momentu aż woda wylatywała czysta teraz mam płyn i jest prawie idealnie, jeszcze zaślepki z grila i myślę że będzie git :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności