Skocz do zawartości

Opel Astra F 1,4 8v 60km trzyma wysoką temperature.


Sd8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem ale zacznę od początku miałem przerdzewiałą uszczelke pod głowicą, wymieniłem ją na nową blok bez wzerów głowica to samo i nawet prosta się wydawała więc nie dawałem do planowania, wymieniłem rozrząd, pompę wody termostat wszystko złożone odpala ładnie pracuje równo, wody już nie wyrzuca troszkę kopci ale pewnie w wydechu pełno starej wody, problem jest dopiero gdy auto się nagrzeje na postoju dobija do 100° i załącza się wentylator na ok 20sekund temp spada na ok 98° i tak w kółko, podczas jazdy trzyma 97-99° wody nie wyrzuca, dodam że na 3 cylindrze świeca jest czarna i lekko mokra jak by zapłon wypadał? Reszta świec ma kolor rudy silnik chodzi równo i ma moc, węże po nagrzaniu da się ścisnąć choć są troszkę twardsze ale wiadomo, jakieś ciśnienie zawsze tam jest, auto jest obecnie zalane wodą bo płukam układ, ogrzewanie działa ładnie aż parzy w ręce jak przytyka się do kratki. Termostat firmy Dayco jeżeli ma to znaczenie bo słyszałem że jakieś problemy były z termostatami w tym aucie, pompa wody nowa jak pisałem, wycieków nie widać, po odkręceniu korka zbiorniczka wyrownawczego jest lekkie psykniecie i tyle kod silnika X14NZ według dowodu a na głowicy oznaczenie C14NZ ale to raczej nie ma znaczenia na benzynie i gazie chodzi tak samo Czekam na podpowiedzi i dzięki za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sd8 napisał:

nawet prosta się wydawała więc nie dawałem do planowania

 

Ja też myślałem, że moja głowica w Corsie jest równa. Bo taka się wydawała.

Takich rzeczy nie sprawdza się "na oko".

 

5 godzin temu, Sd8 napisał:

na 3 cylindrze świeca jest czarna i lekko mokra jak by zapłon wypadał

 

Więc mimo wszystko może się dostawać jakaś ilość płynu do komory spalania.

Przez to, że głowica nie leży równo.

Edytowane przez Flinston

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, waldek2020 napisał:

A jakie jest pytanie?? ;)

 

Dlaczego trzyma taką temperaturę? Czy jest to prawidłowe?? No i co mógł bym sprawdzic jeszcze? A do kolegi wyżej sprawdzałem powierzchnię liniałem i prześwitu nie było więc raczej ok a uszczelka dość gruba była 👍 myślę że świeca mogła paść bo wcześniej jak była uszkodzona uszczelka na 4cyl to ta świeca była cała mokra zamienię świece jak będę miał czas i zobaczę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldek2020 napisał:

Normalne, przecież sie nie bedzie schładzać na postoju tylko nagrzewać.

 

Nie doczytałeś, podczas jazdy trzyma 97 stopni zrobiłem dziś rano test wykręciłem świece ostatnia jazda w niedzielę była i świece wszystkie takie same kolory miały czyli takie rudawe, wkręciłem odpaliłem na niecałą minute i 3 świeca czarna okopcona silnik chodzi równo, mam zdjęcia postaram się dodać do tego zauważyłem że "świński ogon" ma dziwny kształt mianowicie wessało go jakby podciśnienie? Odkreciłem korek to wessało trochę powietrza i lekko się wyprostował ale nadal jest troszkę zasaany jakby 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ja37 napisał:

Sprawdzałeś tym liniałem w każdą stronę, na skos też?

 

Tak, na skos, i między cylindrami chyba trzeba tak to zostawić wody nie ubywa nie wyrzuca więc może tak ma być, może poprawi się sytuacja jak zaleje płyn normalny bo teraz mam zwykłą wodę jeżeli to istotne aaaa świeca na 3cyl jest tylko czarna z początku jak silnik pochodzi dłużej to ma kolor jak reszta świec wiec to już nie jest raczej problem żaden 

Edytowane przez Sd8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności