Skocz do zawartości

Code 68


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś pokusi się o tezę co może być nie tak z moim samochodem. Znowu mam code 68, co ciekawe przy wpinaniu i wypinaniu adaptera do gniazda OBD, samochód zachowuje się jak na filmie niżej. Wspomaganie raz działa, raz nie. Ta sytuacja z filmu miała miejsce w czerwcu przy dosyć ładnej pogodzie. Natomiast dzisiaj znów wyskoczył code 68 po ulewnym weekendzie. Zaraz pójde sprawdzić czy patent z adapterem wpiętym coś zmieni.

Czy to jakies uszkodzone kable, zaśniedziałe styki gdzieś? Co to może być?

https://photos.app.goo.gl/w8nahtT8ZFLT22FY6

 

 

Niestety tym razem wpinanie i wypinanie nic nie zmienia. Cały czas code 68 ale kierownica lekko chodzi.

Edytowane przez szuruszuru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ładowanie , akumulator i alternator w  pierwszej kolejności 

Może to być pokłosie wcześniejszego problemu z kluczykiem, ale nie zamknąłeś tematu poprzedniego i nie wiadomo czy rozwiązany czy dalej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem akumulator na noc do ładowania, miał wprawdzie 12,2V więc nie jakoś bardzo rozładowany. W każdym razie dzisiaj wsadziłem naładowany i dalej to samo. Mierzyłem napięcie na akumulatorze miernikiem na wolnych obrotach 14,3V - alternator raczej dobry. 

Ale był moment po włożeniu aku i pierwszym przekręceniu kluczyka, że nie wywaliło Code 68 świeciły się tylko kontrolki jak na pierwszym zdjęciu (ABS, kontrola trakcji i coś tam jeszcze), natomiast parę odpaleń samochodu później wręcz zniknęło wszystko dosłownie na kilka sekund, żeby po chwili wywalic code 68 jak na drugim zdjęciu.

Generalnie ten problem powraca tak co parę miesięcy i potem cisza, samo przechodzi.

PXL_20230808_075007896_c.jpg

PXL_20230808_080041300_c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy jeszcze to wypięcie wspomagania , dla testu czy to ono nie sieje zła po całym aucie . Robiłeś może taką próbę ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem takiej próby, wypiąć bezpiecznik? Czy inaczej? Jesli bezpiecznik, to spróbuję, chociaż nie wiem który :) poszukam rozpiski.

 

Nie znalałem na rozpisce bezpiecznika/przekaźnika od wspomgania. Jak to zrobić?

Edytowane przez szuruszuru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem może znajdę w schematach , chyba że wspomaganie nie jest w skrzynce tylko gdzieś na akumulatorze . Ewentualnie jak się sięgnie to wypiąć na pompie . Od czegoś trzeba zacząć , bo z tym kodem to pół auta można powymieniac, a przy każdej pozycji jeszcze moduł .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U brata jak był problem ze wspomaganiem (zebrała się wilgoć a wręcz woda w płytce sterującej na dole pompy) to w czasie jazdy auto samo mu skręciło w lewo , było to w Zafirze b, wiem że w Merivie b jest całkiem innej budowy wspomaganie , ale tam mu też siało na wyświetlaczu , układy scalone albo miały zwarcie albo się spaliły ,nie wnikalismy , wjechała inna pompa . Dlatego odłączył bym ją u Ciebie. Wspomaganie zniknie cod 68 będzie na bank , ale może się okaże że na zegarach będzie spokój i trzeba się będzie układowi wspomagania przyjrzeć . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności