Skocz do zawartości

Po wizycie u gazownika wzrost spalania :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka dni temu oddałem autko do gazownika (cieszący się dobrą opinią) na przegląd instalacji gazowej - auto posiadam od 1,5 tygodnia i wole wszystko posprawdzać.

 

Następnego dnia odebrałem autko, silnik lepiej pracuje i przestało szarpać delikatnie autem przy delikatnym dodawaniu gazu. Niestety moja radość nie trwała długo :/

 

Spadła dynamika silnika (gorsze przyspieszenie) i wiecej pali :| z 10l gazu poszło na 12l z groszami jak dla mnie trochę za duzo

 

Według gazownika wymienione były świece, kopułka i przeczyszczone filtry gazu

 

Co robić?

 

Jechać do gazownika i kazać poprawić? A może jest to normalna reakcja?

 

Śmigam Kadettem 1,6, przewaga jazdy w mieście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra od gazu się nie czyści tylko wymienia.Wymień jeszcze filtr powietrza.

Przy spokojnej jeżdzie powinieneś mieścić się w 10/100km zdecydowanie.

Widocznie rozkręcił ci trochę dopływ gazu.

Miałem podobne szarpanie w astrze gdy ją kupiłem-pomogła wymiana świec,kopółki i przewodów wn.

Swoją drogą ciekawe na jakie świece ci wymienił gazownik.

Sprawdż jeszcze ciśnienie w oponach,za niskie też jest powodem zwiększonego spalania.

Możliwe że silnik ci się nie dogrzewa jak jeżdzisz na krótkich odcinkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem filtr powietrza, wróciła dynamika, spalanie minimalnie spadło...

 

Czuje jednak w kościach że jednak jeszcze zajade do gazownika bo mam dziwne wrażenie że czasami czuć gaz w samochodzie podczas jazdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Instalacji II generacji, gdy po jeździe chwilkę autko postoi i po chwili do niego wsiądziesz, to może być wyczuwalny zapach gazu, gdyż trochę rozprężonego gazu pozostaje w przewodach między reduktorem a silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej astrze czuć gaz na postoju. Jak jadę to nie czuć ... spalanie mam w porządku i chodzi tez ok . Tzn ze i tak muszę isc ją regulować ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

W mojej astrze czuć gaz na postoju. Jak jadę to nie czuć ... spalanie mam w porządku i chodzi tez ok . Tzn ze i tak muszę isc ją regulować ??

No raczej normalne nie jest ze gaz czuc... To ze masz male spalanie to nie oznacza ze gaz jest dobrze ustawiony a instalacja szczelna.

 

Ja juz sie TYLE najezdzilem po gazownikach ze jak tylko mnie widzieli ze wjezdzam do nich na dziedziniec to odrazu sie po katach chowali heh teraz to sam sobie reguluje instalacje itd. Mam gdzies gazowcow oni mi tak zawsze ustawiali gaz ze zawsze wiecej palil i mial mniejszego kopa...

 

Nie mam jak to inni pisza zadnych problemow z obrotami... z ich falowanie, ze mi gasnie na gazie ze sie muli... zero takich objawow odkad sam wszystko robie.

 

Autko mi fryga jak marzenie, cisne je na lpg nawet do 5 tys obrotow, wywalilem krokowca od gazu i mam tylko na srube - prosta instalacja II generacji z nowym filtrem gazu i nowiutkim parownikiem i przekaznikiem, egr zaslepiony a dolocik odpowiednio zmodyfikowany :D

 

Najlepiej robic wszystko samemu jak sie checi ma i tyle na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jak zmodyfikowałes ten dolot powietrza?Opisz i daj fotkę jak możesz.Ja też sam reguluję gaz delikatnie,odkąd gazownik stwierdził że się nie da bo mam parownik zużyty po 50 tys.km :mrgreen: .Sam ustawiłem gaz i narazie lata,chodż moze ma mniejsze przyśpieszanie trochę ale spalanie spadło do 8-10l gazu/100km.Oczywiscie jeżdżę asterką kombi 1,6 8v,vectrą z mojego profilu jeżdzi moja żonka i jest z niej zadowolona,mimo 380 tys.km,autko pewne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności