Skocz do zawartości

Vectra C 1.9.CDTI 120KM 2006 rok - pali olej


Mateluta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę was o poradę co robić. Od pół roku Vectra C 1.9 CDTI 120KM Z19DT pali olej. Przebieg 480 000 km. Zaczęło się od wymiany akumulatora. Po wymianie leszcz, który wymieniał akumulator musiał rozłączyć kostkę na jednym z cylindrów przez co silnik chodził na 3 cylindrach ponad 2 tygodnie, generując wibracje i klekotanie jak w starym Ursusie. Myślałem, że to komputer musi się jakoś dostroić itp. Wiem, żenada :). Potem szwankowało wspomaganie kierownicy, pojechałem do inengo eksperta mechanika. Komputerek podpięli i problemu nie ma. Oleju jeszcze nic a nic nie bierze. Ten sam warsztat wymienił też 2 wtryskiwacze. Przy okazji stwierdzili, że w zbiorniczku z płynem od chłodnicy jest jakiś szlam, powiedzieli, że to olej. Wymienili zbiorniczek i niby przepłukaki caly system chłodzący wlewając tam jakiś płyn, który wyłapuje olej i usuwa. Od tamtej pory w zbiorniczku ani grama zanieczyszczeń ani tym bardziej oleju (piszę o tym, bo inny mechanik powiedział, że Ople tak mają i jakby rzeczywiście olej był w płynie chłodzącym to jakiś olej i tak by wypłynął). Po wizycie w tym warsztacie Opelek zaczął brać delikatnie olej. Potem po ok 2 miesiącach zrobiłem płukankę silnika, wlałem jakiś TEC2000 na 15 minut. Po tygodniu Silnik zaczął BARDZO palić olej, około 1 litr na 300-500 km, więcej na mieście, na trasie dużo mniej. Pytanie co robić - jeszce chciałbym tak z max rok pojeździć tym autem - remont silnika czy używany jakiś z Internetu? Co radzicie? Można powiedzieć, że w ciągu 3-4 miesięcy zaczął brać w ogóle olej i od 2 miesięcy pali go znaczne ilości

Edytowane przez Mateluta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marcin piszę, trzeba zobaczyć przyczynę. Przy zmianie akumulatora wypiąć wtyczkę od wtrysku to trzeba mieć zdolności. 

 

Przy wypiętej wtyczce od wtrysku powinno sypać błędem, nawet jak silnik pracował a miał wyłączony wtrysk to spory spadek mocy i nierówna praca. Trzeba zobaczyć tuleje, tłok i pierścienie na tym wyłączonym cylindrze. Przy takim wycieku czy spalaniu oleju wyjdzie fortuna w ciągu roku, jak rzeczywiści pali a nie gubi to zaraz będzie syf w DPFie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rury brak oleju. Pytanie czy rozbierać czy od razu jakiś używany? Pytałem na miejscu we Wrocławiu kilku mechaników, przeważa taka odpowiedź, że lepiej używany jakiś kupić... Tyle że używany to też loteria, ale chyba najtańsza opcja? NIe wiadomo co okaże siępo rozebraniu silnika

A co myślicie o takim słupku? Czy wg Was to wygląda wiarygodnie? https://allegro.pl/oferta/silnik-1-9-cdti-120km-z19dt-opel-astra-vectra-c-zafira-b-14437923788

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? W tych pieniądzach kupuje to:

https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-anglik-zarejestrowany-w-polsce-opel-astra-1-9-tdi-CID5-IDVcNpu.html

Targam motor , resztę sprzedaje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin 83 napisał:

Szczerze ? W tych pieniądzach kupuje to:

https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-anglik-zarejestrowany-w-polsce-opel-astra-1-9-tdi-CID5-IDVcNpu.html

Targam motor , resztę sprzedaje 

 

Tylko że ja potrzebuję 1.9 CDTI  a tu jakiś inny motor... Hmm ale pomysł dobry, nie pomyślałem o tym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest 1.9 cdti tylko że sądząc po fotce to 150 koni. Najlepiej szukać Anglika, rozbitka , tak żeby motor był w samochodzie z możliwością odpalenia. Bo jak masz kupić silnik za 2 a i tak go otwierać. To już lepiej swój rozłożyć .

Zrób pomiar kompresji , może tylko uszczelniacze zaworowe do wymiany, może odma niedomaga , może turbo przepuszcza olej, może pierścienie zastane . Dużo gdybania . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności