Skocz do zawartości

1,7 CDTI, 92 kW gaśnie po 22 sekundach


Maciej76

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Panie, tam to są bezpieczniki i przekaźniki. Ściągnij pokrywę i zobacz czy coś nie jeste zalane , zawilgocone , styki czy nie są utlenione w tej tacce co łączy się z dolną częścią 

 

Postaram się zerknąć po świętach bo teraz czasu brak. Dzięki za podpowiedź. 

 

 

13 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Przeczytaj mój temat o pedale przyspieszenia , tam jest jak to wyczyścić 

Super. Odszukam i zobaczę jak do tego się zabrać. Dzięki bardzo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.12.2023 o 16:08, Marcin 83 napisał:

Panie, tam to są bezpieczniki i przekaźniki. Ściągnij pokrywę i zobacz czy coś nie jeste zalane , zawilgocone , styki czy nie są utlenione w tej tacce co łączy się z dolną częścią 

 

Sprawę uważam za załatwioną a na zdjęciu sprawca zamieszania. 

Przeprowadziłem małe śledztwo po ostatnim tankowaniu, gdy to wszystkie objawy zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki .... Ale od początku

Pisałem że samochód mój był na warsztacie, na wymianie oleju i filtrów (w tym płukanka olejowa tego samego producenta). Standardowy zestaw który czynie co 10 -11 tyś km dla swojego samochodu. Zawsze też w warsztacie zamawiam dolanie specyfiku na zdjęciu, gdy jest taka potrzeba i wynika to z przejechanych kilometrów (co 2 tyś km używam tego regularnie od kilku lat). I tu był błąd zarówno mój jak i warsztatu 🤦

Środek ten został dwukrotnie wlany przez warsztat (raz przez majstra i raz przez pomocnika) na niewielką ilość paliwa w baku to jest na około 20-25 litrów. Jako że nie miałem potrzeby tankowania (dłuższy czas jeździłem na krótkich odcinkach), specyfik doleciał do wtryskiwaczy (wypełnił magistralę paliwową) i zaczęły się problemy, gdyż komputer nie radził sobie z jakością spalin i odcinał paliwo. W momencie gdy zatankowałem i środek został skutecznie rozcieńczony, wszystkie objawy zniknęły. 

Nie wierząc w to eksperyment powtórzyłem. Ponownie wlałem dwie butelki do małej ilości paliwa (około 20 litrów) i problemy ponownie wróciły po przejechaniu 40 km, co potwierdziło to, że za duża ilość tego specyfiku, była przyczyną moich problemów. Oczywiście zatankowałem za raz (po potwierdzeniu mojej tezy) do pełna i wszystko ustąpiło po przejechaniu kolejnych 40 km. 

Dodam że po wymianie oleju i filtrów wówczas przejechałem raptem około 1,5 km i samochód stał trochę nieużytkowany gdyż jeździłem więcej służbowym. Stąd też nie skojarzyłem na początku faktów. Również warsztat potwierdził mi że wydali z magazynu o jedną butelkę tego specyfiku więcej za który oczywiście dopłaciłem (o czym zapomnieli mnie poinformować). 

 

Uważam temat za zamknięty i zagadkę rozwiązaną. 

 

PS. 

Tą skrzynkę na podszybiu sprawdziłem. Tam było sucho i czysto. Bez żadnych anomali. 

Screenshot_2024-02-21-12-34-47-90_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , miałem ten preparat wlany na "krótkim obiegu" cały układ chodził na tym preparacie bez żadnego rozcieńczenia ropą. Chodził w pełnym zakresie obrotów od jałowego poprzez ostrzejsze pałowanie , wypaliło cała puszkę bez żadnych problemów czy różnicy specyfik-ropa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności