Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, autko vectra c 1.8 122km 2004r gts pękła sprężyna z przodu. Od mechanika się dowiedziałem że wymienia się parami i musi zobaczyć w jakim stanie poduszki. A że mieszkam w Łodzi to domyślam się jak to może wygląda. Cena wymiany jaka mechanika chce za sama robocizne jest dla mnie zaporowa. Będę brał się sam za to więc pytanie jakie sprężyny kupić, poduszki czy może lepiej całe amory kupić i wstawić. Kluczy do wymiany mam część wiec raczej też muszę kupić ale to najmniejszy problem. Narazie widziałem DEPO w niskiej cenie gotowe do włożenia i SACHS które są dużo droższe.Domyślam się że druga marka dużo lepsza ale nie ukrywam że też dużo nie wymagam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ściągacze sprężyn, udar do odkręcenia łożyska , zobacz czy tam nie ma trzpienia torx, jak nie to klucze przelotowe, zobacz kayaba w jakiej cenie do Ciebie. Pewnie dojdą jeszcze łączniki stabilizatora , nie wytrzymają szczęścia demontażu  

Nie wspomnę o osłonach , odbojach i takie tam pomniejsze , dobry lewarek, kobyłki , jak nie masz narzędzi to możesz tak po kosztach nie zrobić 

Ile zaśpiewał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że raczej typ blokowca.

Nie masz nic w zapleczu.

Daj komuś zarobić.

 

Zaproponowałbym "przyjedź do mnie.

Ale......

Nie chcę mieć kłopotów później, różnie bywało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za samą robociznę zażyczył sobie 450zł.Ja rozumiem, że trochę zabawy przy tym jest i utrudnień, ale dwóch lewych rąk nie mam, więc najpierw chce sam spróbować.

Teraz, ja37 napisał:

Widzę, że raczej typ blokowca.

Nie masz nic w zapleczu.

Daj komuś zarobić.

 

Zaproponowałbym "przyjedź do mnie.

Ale......

Nie chcę mieć kłopotów później, różnie bywało.

 

Pod blokiem najlepiej się robi :) 

Nie jestem typem osoby, która lubi zostawiać pieniądze u innych gdy mogę zrobić coś sam.

Szanuje swoje pieniądze, które lubią szybko znikać szczególnie gdy przychodzi moment jechania na warsztat.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko ściągacza sprężyn, klucza przelotowego i udaru. Najpierw spróbuje bez udaru, jak się za to zabiorę. Jeżeli się nie uda to pożyczę udar . Dam znać czy udało się założyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przelotowego może być odpowiednio wygięty fajkowy , różne sprzedają , ja mam jeszcze z czasów PRL taki elegancki mocno odsadzony 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pod blokiem to się robiło UPG, robiło się skrzynie biegów :)

A teraz tylko paczeć, jak życzliwy cie podpierdoli, że zimówki zakładasz.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, szklaną 50-tkę somsiad ma?

 

Jakbyś poczekał, aż się ciut ociepli, to bym cię zaprosił na działkę, wtedy o żadne klucze, czy inne graty nie musisz się martwić.

Przy tej pogodzie nawet kury nie kcą na dwór wyjść....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności