Skocz do zawartości

Corsa C - Nie odbija kierownica po skręceniu w lewo do przodu i w prawo do tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2024 o 21:45, Marcin 83 napisał:

To jedz ustawić . Jak chcesz wiedzieć co jest nie tak mierząc na sznurek .

Wydruk z Geometrii - załącznik poniżej 

https://files.fm/f/x9ukcwewrh

 

Mechanik który wsiadł do auta najpierw przypuszczał ,że to wspomaganie ,a po wjeździe na stanowisko przypuszcza ,że może to być wina maglownicy (bo z jednej strony jest 1cm więcej niż z drugiej).

Powiedziałem mu i tu też powtórzę się że maglownica jest nowa(regenerowana) firmy Lauber.

Na co stwierdził mechanik że miał takie przypadki gdy maglownica była od nowości źle ustawiona i musiał odsyłać na reklamacje.

 

Na tym stanął temat i nie wiem jakie kroki wykonywać dalej by auta wróciło do normalności w końcu.

Geometria

IMG_20240306_204838.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar nadwozia zalezy co masz na mysli dokladnie bo juz wiele pomiarow  wykonywalem w tym aucie...

Mierzyłem odległosci miedzy (piasta koła tyl do piasty kola przod) z lewej strony jest 5mm mniej w porownaniu do prawej (czyli 5mm wiecej niż z lewej). Koło lewe przednie miedzy zderzaki a kołem ma o "palec" wieksza przestrzeń tak jak było by cofniete ,bo prawe kolo przednie ma od zderzaka i od strony blotnika taka sama przerwe/przestrzen. 

A jakie pomiary jeszcze masz na myśli to napisze szczegółowo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bolo6666 napisał:

piasta koła tyl do piasty kola przod) z lewej strony jest 5mm mniej w porownaniu do prawej (czyli 5mm wiecej niż z lewej). Koło lewe przednie miedzy zderzaki a kołem ma o "palec" wieksza

Wygląda na to że przy tym strzale co pisałeś nie ucierpiały sanki tylko zeskosowało karoserię , może mocowania MacPhersona , może na budzie . Skoro sanki miały takie same wymiary Twoje po strzale a kupione , innego wytłumaczenia raczej niema . I z takimi różnicami nie będzie mowy geometrii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz.

Sanki mają luz na śrubach, że można je ustawiać, wiem, bo to u siebie robiłem, zeby nie zostawiać 4 śladów.

Do tego tylna belka też ma możliwość ustawienia.

Siedziałem nad tymi "drobnostkami" chyba ze 6 godzin.

I na dół do kanału, na górę i pomiar.

I tak w kółko.

Rzygałem tym kanałem, ale tył mam ustawiony na 0, a przód ma odchyłkę 1 mm bo kiedyś ktoś już spawał jedno mocowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2024 o 06:00, ja37 napisał:

Zaraz.

Sanki mają luz na śrubach, że można je ustawiać, wiem, bo to u siebie robiłem, zeby nie zostawiać 4 śladów.

Do tego tylna belka też ma możliwość ustawienia.

Siedziałem nad tymi "drobnostkami" chyba ze 6 godzin.

I na dół do kanału, na górę i pomiar.

I tak w kółko.

Rzygałem tym kanałem, ale tył mam ustawiony na 0, a przód ma odchyłkę 1 mm bo kiedyś ktoś już spawał jedno mocowanie.

 

Zapomniałem napisać ,że próbowałem już przesuwać sanki na śrubach mocujących maksymalnie do przodu żeby ten 1cm jakoś wyrównać , lecz niestety nie udało się. Co do tylnej belki to nie próbowałem tam wogule nic ruszać bo nie sądziłem że tam jest możliwość ustawienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że nic z tym już nie zrobisz . Nie wiem ile kosztuje pomiar stałych punktów płyty podwozia , a bez tego będzie ciężko ruszyć z tematem 

Tutaj niby 255 zł . Ale nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy to nie jest jakiś pakiet minimum

https://diagnosta.info/cennik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności