Skocz do zawartości

Jakie narzędzia do diagnostyki Astry 2005 cdti


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich  uczestników. Mam taki problem i proszę o pomoc .Potrzebuję narzędzia do diagnozowania wszystkich ewentualnych niedomagań w samochodzie j.w. Chodzi mi o oprogramowanie na laptopa z WIN 10 oraz interfejsu do komunikacji z samochodem . Jestem w tej kwestii całkiem zielony ale chciałbym przynajmniej wiedzieć co mu dolega i ew zdecydować o sposobie usunięcia usterki. Samochód już leciwy, zresztą  jak i właściciel. Usterki pojawiają się coraz częściej . Ale dość uciążliwe jest bieganie ze wszystkim do warsztatu. Sami wiecie, jakie są dziś ceny. Ostatnio w  dzień po oszyszczeniu EGR-a zapaliła się kontrolka Airbaga.Mechanik usunął błąd ale pojawiła się znowu.Chcę wczeżniej wiedzieć, w czym problem, a może zdołam sam naprawić w miarę moich możliwości. Pozdrawiam wszystkich. Proszę o cenne wskazówki.i z góry dziękuję.  Roman

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz y17dt to polecam na telefon aplikacje car scanner . Z interfejsem v-gate icar 2. 

W wersji pro odczyt błędów na poziomie texy. Do kasowania i odczytów błędów idealna , sam często korzystam . Nie zrobisz żadnego kodowania , logowania. Ale nie potrzebujesz targać kompa , kabelków itd itp. 

Jak chcesz z kabelkami i kompem latać to opel scanner https://allegro.pl/oferta/interfejs-opel-scanner-usb-1987-2005-z-licencja-4907625224

lub chiński zamiennik opcoma dostępny na olx. 

oryginał 3499 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę dla mnie najbardziej istotne jest odczytanie, lokalizacja i reset błędów poduszki Airbag .Czy ta polecana przez Ciebie aplikacja wraz z tym interfejsem załatwi ten problem. Wyjaśnij, proszę, co to znaczy "odczyt błędów na poziomie texy"Sorry za może naiwne pytania  ale jak się ma ponad 4 razy więcej lat niż 18-to letni samochód , to nie wszystko jest takie proste. Podobno człowiek uczy się całe życie.

Edytowane przez Roman R

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texa to popularny sprzęt diagnostyczny za kilkanaście tysięcy . Jeśli masz stały błąd poduszki to żaden z nich tego nie usunie . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcom nie bardzo chce działać z poduchami w astrze G.

Przynajmniej ten program 2010.

 

Mam taki opelscanner po naprawie u viakenów, bardzo fajnie czyta stare c20let :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, właśnie o to chodzi że nic takiego się nie wydarzyło.Samochód był u mechanika gdzie był do wyczyszczenia EGR i kolektor wydechu.Poduszka była bez żadnej sygnalizacji.Jeżdżę bardzo mało, jedynie po mieście prędkości nie za wielkie i się to wszystko zabrudziło.EGRa sygnalizowała ikonka od dosyć dawna ale jeździłem przez całą zimę i jesień.Natomiast kolektor wydechu już kiedyś raz był czyszczony i było w nim kupa sadzy dlatego dlatego kazałem go wyczyścić profilaktycznie.Przy odbiorze samochodu od mechanika zauważyłem że siedzenie kierowcy było przesuwane.Po odjechaniu od mechanika zauważyłem świecącą kontrolkę poduszki., więc wróciłem   do warsztatu zgłosić problem.Przy tym zgłosiłem sugestię że może usterka poduszki spowodowana była rozłączeniem przewodów na kostce pod siedzeniem kierowcy, bo gdzieś wyczytałem że tak się zdarza. Pan monter w warsztacie podpiął komputer  i stwierdził że usterka była ale pod siedzeniem pasażera.(tam też jest kostka z przewodami) i że z poziomu komputera błąd usunął.Po przejechaniu trzech kilometrów kontrolka poduszki ponownie się zaświeciła i świeci do dziś już od tygodnia,

Moje zainteresowanie diagnostyką wynika głównie z powodu tej kontrolki poduszki i sam chciałbym dojść w czym problem.Dlatego interesuje mnie program diagnostyczny ale pod warunkiem że oprócz diagnostyki ogólnej będzie obsługiwał również AIRBAG. Jeżeli takiego nie znajdę, no to moje zainteresowanie diagnostyką wygaśnie. Jak na razie  wszystkie inne kontrolki są w porządku.W najgorszym układzie będę jeździł z zapaloną kontrolką poduszki i ze świadomością że tę instalację mam nie sprawną.Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie moim problemem z nadzieją , ze może ktoś inny z szanownych uczestników tego forum będzie chciał i mógł mi coś podpowiedzieć.Głównie zależy mi na programie  diagnostycznym pod warunkiem że obejmuje on i AIRBAG.Widziałem takie programy ale albo były nie po polsku albo nie obejmowały mojego rocznika samochodu 2005.Nie chciałbym

zapłacić kwoty przekraczającej wielokrotnie wartość mojego samochodu jak również po zakupie przekonać się, że program nie spełnia moich oczekiwań.

Jeszcze raz pozdrawiam  Roman R     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem opel scanner od viaken-a powinien spełnić Twoje oczekiwania. Nowy oryginalny coś 200 zł. Wejdź na stronę viaken.pl tam masz funkcjonalności i opisane co program ogarnie 

A konkretnie tutaj :

https://viaken.pl/pl/interfejs-opel-scanner-usb-v1021-1987-2005-z-licencja-na-oprogramowanie.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin . Podają cenę 199 zł a równocześnie jest okno "negocjuj cenę". Jak to rozumieć.Czy można z tego coś utargować  czy to jest dla klientów hurtowych.Jak by nie było to to kupię . Dopiero w poniedziałek. Jak będę już go miał to się podzielę wrażeniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności