Skocz do zawartości

Auto nie odpala na ciepłym Opel meriva 1.7cdti


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio zostałem posiadaczem meriva a 1.7 cdti 100km kilka dni jeździłem autem nie było problemu pojechałem do sklepu wróciłem ze sklepu auto nie odpalało podłączyliśmy go do komputera zero błędów po odczekaniu kilka godzin auto odpaliło na strzała ale bardzo kopciło na biało trochę rzucał oleju z rury odstawiłem go pod blok na drugi dzień próbuje go odpalić na strzała odpalił nie kopci ani nic dodaje gazu nie rzuca olejek dziwiony byłem przejechałem się trochę autem znowu to samo auto nie chce palić na ciepły silniku 

co to może być od czego zacząć ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcin 83 napisał:

Objawy jak czujnik wału lub wałka, ale o nich byś miał komunikat w sterowniku. 

 

Można jakoś sprawdzić je czy są sprawne? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piechotę to zlokalizować czujnik , jak już nie chce odpalić pod domem to go wykręcić , wrzucić do zamrażarki na chwilę i zamontować , on pod wpływem ciepła traci swoje właściwości i dlatego jak się nagrzeje szwankuje . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marcin 83 napisał:

Na piechotę to zlokalizować czujnik , jak już nie chce odpalić pod domem to go wykręcić , wrzucić do zamrażarki na chwilę i zamontować , on pod wpływem ciepła traci swoje właściwości i dlatego jak się nagrzeje szwankuje . 

 

Dzisiaj zamówiłem 3 czujniki jedne wału drugi wałka trzeci płynu chłodzenia jestem umówiony już do mechanika w środę powiem żeby wymienił wszystko zobaczymy czy coś się poprawi 

jeszcze czytałem na forum że może być rozrusznik powiedzieć też żeby sprawdzili ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście się zdarzyło, że na ciepłym rozrusznik nie żył.

Winne było uzwojenie na stojanie, po rozgrzaniu dawało zwarcie na masę.

Auto ostygło, to kręcił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin 83 napisał:

Było by słychać kliknięcie specyficzne bandixa , zależy jak interpretujesz brak reakcji , 

 

Wysyłam film od 0.33 sekund pokazuje jak kręci właśnie mam to samo 

 

53 minuty temu, ja37 napisał:

Mi osobiście się zdarzyło, że na ciepłym rozrusznik nie żył.

Winne było uzwojenie na stojanie, po rozgrzaniu dawało zwarcie na masę.

Auto ostygło, to kręcił.

 

U mnie kręci tylko jakby paliwa nie dostawał awaryjnie go odpaliliśmy na plaka to normalnie zapalił nie gasł nawet 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zostawiłem auto mechanikowi na cały dzień i wyskoczyło mu błąd  

P0400

P0403

Sprawdziłem w internecie niby coś z egr jest może być że przez to nie chce palić na ciepłym ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności