Skocz do zawartości

ile wam pali Meriva


Gość mazbasi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Moja 1.6 16V 105KM po mieście łyka 10-12 zależy czy stoję w korkach czy nie a nogę mam ciężką. Na trasie nie sprawdzałem bo autkiem żona do pracy pomyka. Ale silniczek fajnie mruczy i jest dość rześki jak na miejskie warunki i wolnossący (na codzień śmigam octavią 1,8T) więc nie narzekam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 8 miesięcy temu...

Moja Marycha 1.6 16v - 5,7 w trasie (latem), 7,5 w mieście (latem). Zimą w mieście koło 10 l. Jeżdżę raczej spokojnie i ekonomicznie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja średnia z ostatnich 2000km to 8,44l - 80% miasto, 20% trasa. Tragedi nie ma ale cena PB zaczyna być z lekka przerażająca więc myślę o założeniu porządnej instalacji LPG.

 

basik80 - te twoje 5,7 to jak dla mnie fantastyka :lol:

W lecie zrobiłem traskę 1200km i wyszło mi średnio 7,3. Fakt że miałem box na dachu ale nie sądzę żeby aż tyle zawyżał zużycie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basik80 - te twoje 5,7 to jak dla mnie fantastyka ;]

W lecie zrobiłem traskę 1200km i wyszło mi średnio 7,3. Fakt że miałem box na dachu ale nie sądzę żeby aż tyle zawyżał zużycie.

Ja też początkowo nie uwierzyłam, ale słowo daję;-):blink: To była trasa ok. 300 km, w góry i potem to samo z powrotem. Fakt, jeżdżę bardzo ekonomicznie i...przepisowo :D Czyli oscyluję najczęściej w granicach optimum dla Maryśki - 90 km/h. Nie mówię o jeździe autostradą 130 km/h i więcej - wtedy oczywiście spalanie jest większe :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie wygląda następująco

 

1. Benzyna (przed założeniem gazu):

-trasa 7-8l,

-miasto 10l.

 

2 Gaz

-trasa-jak jechałem ekonomicznie to nawet 7l było :lol: , a przy ostrej jeździe nawet 11l :blink: (samochód mocno obciążony i prędkość 160-170 km/h),

-miasto 11l.

 

Jeżeli KTOŚ mi opowiada, że jego MERIVA spala 7l w mieście to trochę nie chce mi się w to wierzyć. No cóż, może mój styl jazdy nie jest odpowiedni dla tego samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spala 7l

średnio 1,4 twinport beż używania klimy tyle bierze (na moim przykładzie), przy temperaturach powiedzmy około 20st.

Przy jeździe tylko miejskiej wychodziło mi 7,5, trasa przy prędkościach 100-110km/h - 6,5 - 7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pali jakies 8,5-8,7l na 100km. Mierzone do pierwszego odbicia pistoletu, zawsze na tej samej stacji BP.

Jezdze w miare dynamicznie, nie zamulam, ale tez nie cisne jak idiota caly czas do odcinki.

 

Jazda glownie na miejscu, rzadziej trasa.

 

Dodam jeszcze, ze chyba mam padniety termostat, wiec po wymianie licze na spadek spalania. :)

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Krzysiek LKS

Z tym spalaniem 5,7 l/100 to całkiem możliwe, ale w Mevie 1.4. Ja taką właśnie posiadam (90 KM) i na trasie przy w miarę oszczędnej jeździe spalanie wychodzi mi w okolicach od 5,6 do 5,9 l/100. Miasto również przy spokojnej jeździe około 8 l/100 (niewielkie miasto -20 tyś, na krótkich przelotach -7 km do i 7 km z pracy). Tak więc oszczędniej będzie Merivą 1.4, która na moje potrzeby w zupełności wystarczy. POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności