Skocz do zawartości

ile wam pali Meriva


Gość mazbasi

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz na gazie dodaj z 8-10 na 15-20 bo tak na gazie się robi.Czasem się traktuje jak rower.I gdy założysz i pojeździsz tak z 6 miesięcy to może mi przyznasz rację..Problem jest tylko taki aby trafić na takiego gaziarza aby wyregulował jak należy.A jak należy i na jakiego gaziarza trafić to jest forum typowo LPG i tam sobie szukasz najbliższego najlepszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na przełomie sierpnia - września byłem w Chorwacji, przejechaliśmy 2300 km. Głównie autostrady, ale w Chorwacji nie brakowało terenów górzystych, a w Czechach autostrady to tylko z nazwy.

Średnie spalanie na tej trasie 7,04 L / 100km

1.6 16V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w tym roku jazda nad morze trasa 700 km w jedną stronę spokojnie pierwsze i drugie tankowanie na orlenie 7,3 i 7,5 a trzecie na stacji no name ten sam styl jazdy 10,6 . Co z tego że gaz był 10 groszy tańszy. Po 3mieście tankowanie na statoil 9,5. Mowa o lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka ostatnich tankowań to 10,3-10,5... średnia z 30 tankowań wychodzi 9,61. Klimatyzacji nie używam, jeśli włączam to na kilka minut i musi być naprawdę bardzo gorąco.

Niemało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy może się wypowiedzieć ktoś kto posiada Merivę z silnikiem Z14XEP?

U mnie zaraz po zakupie założyłem LPG, także nie mam szczególnego wyczucia odnośnie spalania na benzynie.

Lecz dziwi mnie wysokie spalanie LPG: na autostradzie, przy prędkości 140km/h (4k obr/min) spalanie jest ok 10l/100km.

Jeśli jadę wolniej - nie przekraczając 120km/h, to pali ok. 9,1 km/h ( ok 3,5k obr/min).

Na benzynie pali wtedy ok 7l/100km.

 

 

Czy takie spalanie jest wg was normalne?

Wg mnie jest dość spore, bo mam także toyotę z silnikiem 1,4, także ok 90KM i pali zdecydowanie mniej, przy takich samych prędkościach.

Edytowane przez menelki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spalanie w normie, to generalnie strasznie dużo pali Meriva z tym silnikiem.

Czy silniki 1,6 spalają podobnie?

Bo jeśli tak, to może to był błąd kupując Z14XEP zamiast Z16XEP?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj nim jechać trasę nie przekraczajac 90 km.

Błędu nie wycofasz.A kupując Z16XE byłby jeszcze mniejszy błąd bo przynajmniej nie było by w nim twinporta i choćby sam termostat do mojego kosztuje ok 50 zł a do twojego do 100zł.A do Z16XEP masz ponad 200zł.Czasem idzie dostać poniżej 200.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności