Skocz do zawartości
Gość Anonymous

ile wam pali Meriva

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Chciałbym się dowiedzieć ile dokładnie spali w mieście Opel Meriva 1.6 16V ; 1.6 8V ;

1.8 16V chodzi mi jedynie o spalanie w mieście bo ja najczęściej kursuje po mieście w trasy czasami. Proszę o pomoc tych którzy takie posiadają Pozdr.

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

albo tu: www.spritmonitor.de

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ja jeżdżę ponad 4 lata Merivą z silnikiem 1,6 8V. Waży prawie 1400kg i ma tyko 84 KM. Zrobłem ok 200 tys. km przeważnie po mieście i średnio pali 10 l/100 km. Ratunek - gaz sekwencja. Przy dzisiejszych cenach to 22 zł za 100 km. Zbiornik w kole o pojemności 60 litrów. Zalety - Bardzo cicho w środku, bardzo elastyczny i podobno też bez remontu wytrzymuje 400 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Meriva 1.6 100KM:

trasa (bez klimy, predkosci 90km/h - 100 km/h) okolo 6,8l/100km

miasto okolo 8,7l/km (jazda eko, niskie obroty, predkosc prawie wedlug przepisow)

sprawdzone przy dystrybutorze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

moja 1.8 16v i przy spokojniej jezdzie w 9 litrach sie mieszcze a cięższa noga to 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

moja meri 1.6 16v 100km 45.000km -8,1 przy ciężkiej nodze 9,2 wszystko w trybie miesznym .Włożona sportowa wkładka filtra powietrza i magnetyzery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:beer: 10miasto ,6,5 trasa zima 10% wiecej-silnik 16.16v ale dolozona zapachowa choinka ,sportowe pokrowce na siedzenia i wycieraczki aerotwin :/:beer::beer: na magnetyzery zbieram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej u mnie merivka 1.6 16v pali 8.8l do 9l gazu przy sekfencji i spokojnej jeżdzie ale jak się pociśnie to nawet 11l łyknie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi