Skocz do zawartości

SWAP z C14NZ na X25XE - jak dokonac i co bedzie potrzebne


Gość gtszudi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co do X25XE to osobiście odradzam montowanie tego silnika, jak już to lepiej szukać C25XE z Vectry A/Calibry. Chodzi o wage(C25XE jest lżejsze, waży niewiele wiecej jak C20XE) i EGR(C25XE go nie posiada).

 

Co do swap'a to jakbyś potrzebował jakiejś porady to pytaj, jeden swap na 20seh w corsie A przerobiliśmy, teraz silnik jest w kadecie, a corsa dostanie mocniejsze serducho(szajboos chce ok. 200KM).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieklem :niie: tylko kumpel wyskoczyl mi z propozycja to ja przyjelem , moj Sony Black Panel + 100 zł , czyli ok.400 za silnik , skrzynie , komputer , wiazke , polosie , piasty , hamulce , przeguby , zawiecha od Kadzia GSi , Cursor odezwe sie na bank , sluchaj , czy koniecznie trzeba toczyc pod lozyska czy mi to bedzie pasowac ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokolei:

- zawias z kadzia nie pasuje, jak już to jakiś sportowy do corsy

- albo toczysz piasty i stosujesz półosie z kadzia, albo kupujesz półosie z kadetta 16DA(1,6D) i zostawiasz swoje piasty. Półosie z diesla z jednej strony mają przegub do F16, a z drugiej przegub jak w small-blockach

 

Jakbyś coś potrzebował to mój GG: 5866644(tel. 511492954)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec daje piasty od kadzia , i do tego nowe lozyska do corsy ? mam problem :niie: otoz we wiazce mam 2 wtyczki , a nie mam pojecia do czego one moga byc , obydwie sa od tej wiazki od kompa , jedna jest przy wtryskach , biala na 2 przewody , a druga jest blizej rozrzadu na 5 przewodow ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja37 trochę się pomyliłeś.

 

Biała, kabel trochę dłuższy niż kabel od ostatniego wtrysku, to wtyczka do krokowca(gniazdo krokowca przy prawidłowym montażu jest skierowane w lewą stronę)

 

Tak dla uzupełnienia, przepływka ma wtyczkę 4-ro lub 5-cio przewodową(zależnie od wersji, wiązki bez lambdy mają 5 przewodów do przepływki, te z lambdą najczęściej 4), może też się ona różnić zależnie od samochodu z której została wyciągnięta, astra z przepływką taką jak w xe może mieć inną wtyczke.

Klima nie jest podłączona do wiązki z silnika.

 

 

Co do łożysk to najlepiej kupić nowe, najlepiej od razu coś sensownego(np. SKF). Do ich włożenia nie jest potrzebna prasa, wystarczy trochę pomyśleć(jak nie wiesz jak to odezwij się na gadu). Piasty toczysz wg opisu ja37.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, silnik jest od kadzia, więc ma 5 pinów, jak oma.

A z tą wtyczką napisałem, bo mam białą luźną i wyczytałem, że ona jest własnie od klimy.

Wtyczka jest biała, przewody musiałbym sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis narodzil sie maly zonk :twisted: otoz przy wyjmowaniu krotszej polosi ze skrzyni , razem z polosia , wyszlo to do czego polos wkladamy , to z wieloklinem , i lozysko sie rozsypalo , otoz wszystko jest cale , kulki wszystkie mam , ale nie wiem co z tym fantem zrobic , bo probowalem zlozyc i nie idzie :-) :):( porazka... da sie to jakos naprawic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności