Skocz do zawartości

po zgaszeniu "buczy" pod maską


Gość irwan

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Astra H Z13DTH 66kW, po zgaszeniu silnika coś buczy pod maską, po ok 10 sek ustaje; na forum znalazłem podobny problem, forumowicz w serwisie uzyskał odpowiedź : turbina hamuje. Czy nie powinna wyhamować przed zgaszeniem (bo wtedy ma jeszcze smarowanie)?

W lecie była inna historia: po zgaszeniu coś szumiało w kokpicie, gdzieś wyczytałem że to silniczki nawiewu (?) zamykają klapki

macie tak samo z tym buczeniem w swoich Astrach?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Czy nie powinna wyhamować przed zgaszeniem (bo wtedy ma jeszcze smarowanie)?

Nie bo obroty silnika są w granicach 800 obr na min. a turbosprężarka osiąga nawet 300 tys. obr. na minute. i nie słychać 10 sek. tylko zaraz milknie po zgaszeniu silnika i to jeszcze tylko słychać jak jest cicho np. w garażu.

W lecie była inna historia: po zgaszeniu coś szumiało w kokpicie, gdzieś wyczytałem że to silniczki nawiewu (?) zamykają klapki

macie tak samo z tym buczeniem w swoich Astrach?

W Vici mam to samo :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdenek2007

Teraz prze niskich temp. zewnętrznych w mojej Zafirze automatycznie włącza się webastio,

i jeśli silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury a muszę go wyłączyć, to przez jakiś czas po zgaszeniu wyrażnie słychać szum dobiegający z prawego nadkola, tzn. od strony pasażera,

towarzyszy temu niewielki wylot spalin z tego miejsca, być może u Ciebie to, to samo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na wstępie witam wszystkich użytkowników :lol:

Chciałbym opisać mój problem, a raczej to co mnie bardzo dręczy/denerwuje.

Więc po kolei... Otóż jestem od ponad roku właścicielem Astry III 1,7CDTI - 100KM, wersja cosmo :lol:

Od pewnego czasu słychać spod deski rozdzielczej ( jej środkowej części ) dziwne pulsacyjne buczenie, trwające dosłownie sekundy, powtarzające się co jakiś czas. Przypuszczam że jest to odgłos silniczka elektrycznego? sterującego nadmuchem powietrza wewnątrz auta.

Dzwięk ten jest odczuwalny przy postoju auta podczas wyłączonego zapłonu, czasami podczas jazdy ( stania w korkach ), oraz po dłuższym postoju gdy nacisnę przycisk centralnego otwarcia drzwi ( kluczyk ), jeszcze przed uruchomieniem zapłonu.

Klapy oraz nadmóch pracuje prawidłowo, na wszystkich prędkościach, jak i przy zmianie temperatury - wszystko sterowane elektronicznie.

Bardzo proszę o informację czy ktoś spotkał się z powyższym problemem a także jaka może być przyczyna. Wyświetlacz nie pokazuje żadnych błędów, przynajmniej nie widzę aby komputer coś "krzyczał". Generalnie można z tym jeździć, choć jest to denerwujące a najgrsze jest to że nie wim jak temu przeciwdziałać, u mechanika nie byłem jeszcze z tym problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przekręceniu stacyjki słychać parę sekund i później cisza.Wszystko działa ok żadnych błędów.Myślę ze to tak ma być ale poczekajmy na inne opinie.Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo u mnie brzęczy coś nawet po wyłączeniu zapłonu na postoju, kiedyś zauważyłem, że brzęczał jeszcze przez jakieś 15 minut ( oczywiście z krótkimi przerwami ), wtedy pozostawiłem drzwi otwarte, słuchając radia, robiąc coś w garażu. Dziwne zjawisko?! Ktoś kiedyś powiedział mi że to właśnie ten silniczek co reguluje klapy, ale jak pisałem wyżej wszystko działa bez zarzutu, tylko trochę głośno :)

W sobotę będę miał trochę czasu, wymontuję schowek ( przy okazji wymienię filtr ) i przyjrzę się tzn. posłucham skąd dokladnie to buczenie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Astra H Z13DTH 66kW, po zgaszeniu silnika coś buczy pod maską, po ok 10 sek ustaje; na forum znalazłem podobny problem, forumowicz w serwisie uzyskał odpowiedź : turbina hamuje. Czy nie powinna wyhamować przed zgaszeniem (bo wtedy ma jeszcze smarowanie)?

W lecie była inna historia: po zgaszeniu coś szumiało w kokpicie, gdzieś wyczytałem że to silniczki nawiewu (?) zamykają klapki

macie tak samo z tym buczeniem w swoich Astrach?

pozdrawiam

czesc,

 

To sa elektrozawory.Po zgaszeniu silnika pompa vac przestaje wytwarzac podcisnienie w ukladzie i elektrozawory przez kilka sekund brzęczą,poniewaz wyrównuje sie cisnienie w ukladzie z cisnieniem atmosferycznym.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności