Skocz do zawartości

astra 1,9 cdti


Gość feci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanie? astra 1,9 cdti 2005r. co jakiś czas po włączeniu zapłonu miga czek (samochodzik z kluczukiek) i w tym momęcie nie można uruchomić auta, wystarczy wyjąć kluczyk ze stacyjki i włożyć ponownie i wtedy odpala, nie wyskakują żadne błędy. Po sprawdzeniu metodą hamulec gaz zapłon wyskakuje taki komunikat 1- ECN 038008, i 2- ECN 161450 czy wie ktoś co to oznacza? z góry dziękuję za wszystkie wpisy.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECN 038008 - problem ze świecami żarowymi

ECN 161450 - problem z immo

 

Spróbuj wyrzucić z immo wszystkie kluczyki i zaprogramować od nowa.

Doraźnie możesz spróbować czy problem występuje również na kluczyku zapasowym, bo może być też wina kluczyka.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECN 038008 - problem ze świecami żarowymi

ECN 161450 - problem z immo

 

Spróbuj wyrzucić z immo wszystkie kluczyki i zaprogramować od nowa.

Doraźnie możesz spróbować czy problem występuje również na kluczyku zapasowym, bo może być też wina kluczyka.

 

Pozdro

DZIĘKI za info.

faktycznie świece żarowe kontrolka zapala się tylko rano na 3,4 sekundy i to nie zawsze , czy to znaczy że świece są do wymiany.

A jak można wyczyścić immo, po podpięci do kompa można to zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można wyczyścić immo?

 

Przy pomocy op-coma. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, to lepiej daj to fachowcowi dla niego to kilka minut roboty aby zaprogramować nowe kluczyki do immo. Pamiętaj, żę potrzebny jest kod pin (car pass). Powinien być na karteczce na kluczyku zapasowym. Jak go nie ma to musisz podjechać do serwisu Opla, aby wydali ci kod pin.

 

czy to znaczy że świece są do wymiany.

 

najprawdopodobniej jedna lub więcej świec żarowych wymaga wymiany

Edytowane przez sz0p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli kontrolka się zapala czyli jest ok ale aby świece się grzały musi być poniżej chyba 7 stopni na kompie albo 3 nie pamiętam dokladnie wtedy zadziała kontrolka jak bateryjka do imo ją się wymienia dobre a moze by tak nowa bateria pomogła pamiętaj wymiana w kilka sekund albo programowanie od nowa opcomem

Edytowane przez szandorek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kontrolka się zapala czyli jest ok ale aby świece się grzały musi być poniżej chyba 7 stopni na kompie albo 3 nie pamiętam dokladnie wtedy zadziała kontrolka jak bateryjka do imo ją się wymienia dobre a moze by tak nowa bateria pomogła pamiętaj wymiana w kilka sekund albo programowanie od nowa opcomem

 

dupa jasiu jkaruzela zyczy ciotka ela. Immo nie jest na baterie to po pierwsze. Programowanie nie ma nic o tego bo albo uklad jest sprawny albo nie. Problemem pewnie bedzie kabloteka albo uszkodzony modul immo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu:

Po odpaleniu jakiś czas świeci mi auto z kluczykiem, wczoraj zapalił mi się check engine przy wejściu na większe obroty, auto osłabło za nic nie chciało przyspiszyć.

Zatrzymałem się na chwilę, poczekałem i ruszyłem w dalszą trasę i moc powróciła, pomimo że kontrolka z silnikiem paliła się cały czas.

Po dojechaniu do celu sprawdziłem kody błędów. To wyskoczyło:

ECN 038008

ECN 227956.

Dziś już check engine się nie palił, auto wchodzi w obroty, nie muli.

 

ECN 227956 z tego co poczytałem to raczej sprawa przeczyszczenia komory EGR,

natomiast ECN 038008 to chyba wymiana świec żarowych...?, dodam że sprawdziłem ładowanie akumulatora w Test Mode to mam w trasie 13,1-13,6 to chyba mało nawet w te ciepłe dni?

DPF nie posiadam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiecie sie mierzy na slupkach aku i na samym alternatorze nie na kompie pokladowym. Poza tym blad p0380 to blad ukladu rozgrzewania wstepnego czyli calu uklad do sprawdzenia Czmeu nie czyta sie ze zrozumieniem calego tekstu bledu. Caly uklad to kable, swiece, przekaznik ( tzw modul grzania swiec ten kolo akumulatora) no i sam ecm silnika ktory tym wszystkim zaqwiaduje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności