Skocz do zawartości

Który olej wybrać do Astra H 1.3CDTI bez DPF


Gość adamura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszek 398

Generalnie dość sceptycznie podchodzę do skuteczności wszelakich płukanek dolewanych przed wymianą.

Zresztą jeśli Twoja 'kasta' ma rzeczywiście zaledwie 80tys. km i dokonywałeś wymiany co 15tys., a norma GM-LL-B-025 dopuszcza interwały bodajże nawet do 50tys :eek: lub 2lata, więc tym bardziej wydaje mi się to nieuzasadnione.

Czasy takich produktów smarnych jak Selektol się skończyły i obecnie nawet 100% najzwyklejsza "mineralka" 15W/40 SL A3/B3, o ile nie siedzi w sprawnym silniku dłużej niż rok i 10tys. km to nie tworzy złogów szlamu i nagarów jak to bywało kiedyś.

Teraz po odkręceniu pokrywy zaworów można z niej wręcz jeść-jest po prostu czysta, a nie wyskrobywać osadzony 'czarny muł'.

 

 

Co do jakiś spektakularnych efektów po zmianie oleju na inny- nigdy tego nie odczułem.

A w pracy używamy różnych turbodiesli (HDI, CDI, dCi, TDI) rocznikowo od 2004roku wzwyż....

Po zakończeniu gwarancji lane różne oleje w warsztacie niezależnym...

Np. taki Peugeot HDI... był Total 5W/40, później Orlen Platinum 5W/40, teraz Castrol EDGE 5W/40- dla mnie jako użytkownika jeden pies :drunk:

Kolejny przykład Vito CDI....od kiedy tylko pamiętam latał na Mobil 1 5W/50, ostatnie 2 wymiany na EDGE 5W/40, bo akurat warsztat obsługujący firmę miał taki "na stanie" i też musi być.... różnicy akustycznej nie widzę, zwiększonego/zmniejszonego 'brania' oleju też.

I

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Już po wymianie. Zakupiłem LIQUI MOLY LEICHTLAUF SPECIAL LL 5W30 i do tego płukanę LIQUI MOLY ENGINE FLUSH. Po wymianie nie zauważyłem aby silnik chodził ciszej, mam wrażenie, że nawet głośniej. Wydaje mi się, że pracuje bardziej równo, ale może to tylko sugestia. Zastanawia mnie, czy przy oleju o wyższej lepkości nie chodził by ciszej, bo miałby grubszy film olejowy, no ale wtedy gorzej by był rozprowadzany w zimie itp. Generalnie myślałem,że efekt płukanki i wymiany będzie bardziej pozytywny.

Trochę już przejechałem na tym oleju i tak jak pisałem ciszej nie jest,głośniej raczej też nie, ale wydaje mi się, że auto lepiej przyśpiesza i spalanie jest mniejsze. Generalnie im dłużej jeżdże na tym oleju tym bardziej jestem z niego zadowolony. Spokojnie mogę go polecić innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to się ma do siebie - lepsze przyspieszanie i mniejsze spalanie... jakiś chip tuning zrobiłeś??

IMHO to tylko autosugestia, o ile kwestia startu zimnego silnika, i kultury pracy to jeszcze do dyskusji to obserwowalne zmniejszenie paliwa to już bardzo naciagane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności